Aktualności

Marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu podczas wyboru choinki towarzyszyły dzieci z gminy Unisław, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UWMKP
Marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu podczas wyboru choinki towarzyszyły dzieci z gminy Unisław, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UWMKP

Odliczamy do Bożego Narodzenia

Rozpoczęliśmy przedświąteczne przygotowania. Przed Urzędem Marszałkowskim stanął okazały świerk z lasu pod Raciniewem (powiat chełmiński), a front budynku ozdobił kalendarz adwentowy. Na uroczyste zapalenie świateł na choince zapraszamy w niedzielę 17 grudnia. Niebawem stanie tu także bożonarodzeniowa szopka.

 

– Boże Narodzenie ma tylko wtedy sens, gdy ludzie spotkają się, troszczą o siebie i wybaczają – przypomina marszałek Piotr Całbecki.

 

Nasze świąteczne drzewko to potężny świerk pospolity (Picea abies) z zasobów Lasów Państwowych zarządzanych przez Regionalną Dyrekcję w Toruniu. Leśnicy każdego roku uczestniczą w naszych przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia. Podobnie jak w poprzednich latach ozdobimy choinkę i już niebawem rozbłyśnie w pełnej krasie przed urzędem.

 

Wraz z rozpoczęciem adwentu front Urzędu Marszałkowskiego ozdobił kalendarz adwentowy. Począwszy od 3 grudnia, kiedy zgodnie z tradycją Kościoła katolickiego rozpoczął się adwent, codziennie podświetlana jest kolejna liczba. Ostatnią jest 24, czyli dzień Wigilii.

 

Przed siedzibą samorządowych władz województwa pojawi się także bożonarodzeniowa szopka przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Więcej informacji o naszych świątecznych atrakcjach wkrótce na www.kujawsko-pomorskie.pl.

 

Zobacz też Wybraliśmy świąteczne drzewko

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

6 grudnia 2023 r.