Aktualności

„My też potrafimy” –przedświąteczna wystawa rękodzieła, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
„My też potrafimy” –przedświąteczna wystawa rękodzieła, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Przedświąteczna wystawa rękodzieła

Pod hasłem „My też potrafimy” odbyła się we wtorek (5 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim doroczna bożonarodzeniowa wystawa rękodzieła osób niepełnosprawnych. Podczas ekspozycji połączonej z kiermaszem własne stoiska wystawiło 45 instytucji wsparcia i integracji społecznej z całego województwa. Zebranych przywitali marszałek Piotr Całbecki, radna województwa Katarzyna Lubańska oraz dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Krystyna Żejmo-Wysocka.

 

Stworzone z pasją przedmioty to dobry pomysł na oryginalne prezenty pod choinkę, lepsze od wielu innych, bo niepowtarzalne. Każda praca jest wyjątkowa, a to co najpiękniejsze i najważniejsze to fakt, że w zrobienie ich twórcy wkładają serce. Ci, którzy ze swoim talentem, pracowitością i cierpliwością, wykonują je własnymi rękoma oraz wszyscy, którzy pomagają w ich zrobieniu – tworzą cudowne rodziny – na otwarciu kiermaszu mówił marszałek Piotr Całbecki.

 

Tradycyjnie można było kupić dekoracje bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe, stroiki i świąteczne kartki. Autorami prac byli podopieczni 45 placówek integracji społecznej działających w naszym regionie – warsztatów terapii zajęciowej, zakładów aktywności zawodowej, środowiskowych domów samopomocy i domów pomocy społecznej oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

 

Lista placówek

 

Wystawy prac osób z niepełnosprawnością organizowane przez Wydział Integracji Osób Niepełnosprawnych w Departamencie Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu mają charakter cykliczny i odbywają się w okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych. To już trzydziesta trzecia edycja wydarzenia. Podczas marcowego kiermaszu gościliśmy podopiecznych 46 kujawsko-pomorskich placówek.

 

Departament Spraw Społecznych i Zdrowia

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

28 listopada 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 6 grudnia 2023 r.