Aktualności

Marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu podczas wyboru choinki towarzyszyły dzieci z gminy Unisław, fot. Mikołaj Kuras dla UWMKP
Marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu podczas wyboru choinki towarzyszyły dzieci z gminy Unisław, fot. Mikołaj Kuras dla UWMKP

Wybraliśmy świąteczne drzewko

Uczniowie i przedszkolacy z gminy Unisław pomagali w piątek rano (1 grudnia) marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu w wyborze choinki. Przed Urzędem Marszałkowskim stanie okazały świerk z lasu pod Raciniewem (powiat chełmiński). Odliczamy do Świąt Bożego Narodzenia!

 

– Choinka kojarzy się z magiczną aurą, rodzinnym ciepłem i spotkaniami z najbliższymi. Boże Narodzenie ma tylko wtedy sens, gdy ludzie spotkają się, troszczą o siebie i wybaczają – mówił marszałek Piotr Całbecki.

 

Nasze świąteczne drzewko to potężny świerk pospolity (Picea abies) rosnący w zasobach Lasów Państwowych zarządzanych przez Regionalną Dyrekcję w Toruniu. Leśnicy każdego roku uczestniczą w naszych przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia. Podobnie jak w poprzednich latach ozdobimy choinkę i już niebawem rozbłyśnie w pełnej krasie przed Urzędem Marszałkowskim. Na uroczyste zapalenie świateł na choince już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, w szczególności dzieci.

 

W lesie pod Raciniewem marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu towarzyszyli dziś uczniowie Szkoły Podstawowej w Grzybnie, Zespołu Szkół w Unisławiu, Szkoły Podstawowej w Kokocku i przedszkolaki z Bruków Unisławskich oraz ich nauczyciele, a także przedstawiciele Nadleśnictwa Toruń.

 

Przed siedzibą samorządowych władz województwa pojawi się także bożonarodzeniowa szopka przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Więcej informacji o naszych świątecznych atrakcjach wkrótce na www.kujawsko-pomorskie.pl.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

1 grudnia 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 4 grudnia 2023 r.