Aktualności

„Science show”, który zainaugurował obóz naukowy w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych”, fot. Szymon Zdziebło
„Science show”, który zainaugurował obóz naukowy w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych”, fot. Szymon Zdziebło

Wakacje z naukami ścisłymi

W Młynach Toruńskich rozpoczął się w poniedziałek (3 sierpnia) obóz naukowy z udziałem 60 zdolnych gimnazjalistów z Kujaw i Pomorza, uczestników przygotowanego przez Urząd Marszałkowski projektu edukacyjnego „Region Nauk Ścisłych”. W programie atrakcyjne warsztaty, wycieczki naukowe, a także szereg innych atrakcji.

 

– Ofertę dodatkowych zajęć w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych” adresowano zarówno do uczniów, którzy mają trudności w nauce, jak i do tych, którzy świetnie sobie z nią radzą. Obóz zorganizowaliśmy z myślą o najzdolniejszych, którzy także w wakacje chcą rozwijać swoje naukowe zainteresowania. Wykorzystamy do tego nowoczesną infrastrukturę, która dzięki unijnym środkom powstała w rewitalizowanym kompleksie Młynów Toruńskich – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Główny cel projektu „Region Nauk Ścisłych” to wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół gimnazjalnych z obszarów wiejskich oraz zmniejszenie dysproporcji w ich osiągnięciach naukowych. Projekt, w którym uczestniczy 1,5 tysiąca uczniów z 50 gimnazjów (lista) z regionu był realizowany w roku szkolnym 2014/2015 w ramach trzech modułów zajęć specjalistycznych i interdyscyplinarnych, we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

 

W ramach projektu odbyły się także zimowiska dla setki uczniów (więcej), a do wszystkich szkół uczestniczących w projekcie trafił sprzęt dydaktyczny (więcej). Projekt został doceniony w organizowanym przez Kancelarię Prezydenta RP ogólnopolskim konkursie dla samorządów „Dobry Klimat dla Rodziny” (więcej). Więcej o realizacji przedsięwzięcia.

 

W obozie naukowym bierze udział część uczestników trzeciego modułu projektu, skierowanego do najzdolniejszych uczniów: 60 gimnazjalistów z 10 uczestniczących w projekcie szkół. W czasie siedmiodniowego pobytu w Toruniu (3-9 sierpnia) uczniowie będą korzystać z infrastruktury zmodernizowanych Młynów Toruńskich: Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W programie zajęcia w pracowniach fizycznej, biologicznej, chemicznej i środowiskowej, wizyty w Planetarium, Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii UMK i obserwatorium w Piwnicach, zajęcia sportowe i integracyjne oraz wiele innych atrakcji. Obóz zainaugurował wczoraj (3 sierpnia) widowiskowy pokaz naukowy. Z uczniami spotkał się wicemarszałek Zbigniew Ostrowski

 

Lista uczestników obozu naukowego

Harmonogram zajęć

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

4 sierpnia 2015 r.

 

„Science show”, który zainaugurował obóz naukowy w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych”, fot. Szymon Zdziebło„Science show”, który zainaugurował obóz naukowy w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych”, fot. Szymon Zdziebło„Science show”, który zainaugurował obóz naukowy w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych”, fot. Szymon Zdziebło„Science show”, który zainaugurował obóz naukowy w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych”, fot. Szymon Zdziebło„Science show”, który zainaugurował obóz naukowy w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych”, fot. Szymon Zdziebło„Science show”, który zainaugurował obóz naukowy w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych”, fot. Szymon Zdziebło„Science show”, który zainaugurował obóz naukowy w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych”, fot. Szymon Zdziebło„Science show”, który zainaugurował obóz naukowy w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych”, fot. Szymon Zdziebło„Science show”, który zainaugurował obóz naukowy w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych”, fot. Szymon Zdziebło„Science show”, który zainaugurował obóz naukowy w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych”, fot. Szymon Zdziebło„Science show”, który zainaugurował obóz naukowy w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych”, fot. Szymon Zdziebło„Science show”, który zainaugurował obóz naukowy w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych”, fot. Szymon Zdziebło

„Science show”, który zainaugurował obóz naukowy w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych”, fot. Szymon Zdziebło