Aktualności

Wizualizacja rozbudowy WSZ w Toruniu
Wizualizacja rozbudowy WSZ w Toruniu

O rozbudowie szpitala na Bielanach na konferencji

Rozpoczynająca się rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu była jednym z głównych tematów odbywającej się wczoraj (25 października) w Toruniu konferencji połączonej z targami Medinpol. Organizatorem spotkania była spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, która w imieniu samorządu województwa prowadzi najważniejsze regionalne inwestycje w służbie zdrowia.

 

Założona z rozmachem i uwzględniająca europejskie standardy dla tego typu placówek rozbudowa i modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu obejmuje dobudowanie nowych skrzydeł do istniejącego gmachu głównego, który zostanie poddany gruntowanej modernizacji, oraz wzniesienie pawilonów dla szpitala zakaźnego i sześciu oddziałów psychiatrycznych, pawilonu administracyjnego, który pomieści także aptekę, oraz trzykondygnacyjnego parkingu. Gmach główny lecznicy pomieści między innymi dobrze zorganizowany oddział ratunkowy, z własnymi salami operacyjnymi i nowoczesnym zapleczem diagnostycznym, sąsiadujący z Oddziałem Kardiologii Inwazyjnej, a także główny blok operacyjny szpitala, cztery oddziały łóżkowe (w tym 318 nowych łóżek na oddziałach zabiegowych) i umiejscowione na dachu lądowisko dla helikopterów.

 

Rozpoczęcie inwestycji, która potrwa 36 miesięcy i nie przerwie funkcjonowania lecznicy, z początkiem listopada. Wykonawcą robót budowlanych jest Budimex, który wygrał rozstrzygnięty w ubiegłym roku przetarg, a wcześniej zbudował nam nowe obiekty bydgoskiego Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku oraz kompleks sportowo-rehabilitacyjny Centrum Onkologii.

 

Całość będzie kosztować 560 milionów złotych, z czego blisko 340 mln złotych to koszt samej budowy, resztę pochłonie wyposażenie. 240 mln złotych pokrywamy kredytem z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, na resztę złożą się pieniądze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środki własne placówki i samorządu województwa.

 

 

W imieniu samorządu województwa inwestycję prowadzi marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, która jest też odpowiedzialna za całość medycznego pakietu stulecia 2, czyli kontynuacji marszałkowskiego programu modernizacji najważniejszych placówek służby zdrowia w regionie. W pakiecie są także zakupy sprzętu i wyposażenia dla Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii oraz planowane przedsięwzięcia inwestycyjne w Centrum Onkologii, Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu oraz Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

25 października 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 26 października 2016 r.

 

Głównym tematem konferencji i targów Medinpol była rozbudowa WSZ, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGłównym tematem konferencji i targów Medinpol była rozbudowa WSZ, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGłównym tematem konferencji i targów Medinpol była rozbudowa WSZ, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGłównym tematem konferencji i targów Medinpol była rozbudowa WSZ, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGłównym tematem konferencji i targów Medinpol była rozbudowa WSZ, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGłównym tematem konferencji i targów Medinpol była rozbudowa WSZ, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGłównym tematem konferencji i targów Medinpol była rozbudowa WSZ, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGłównym tematem konferencji i targów Medinpol była rozbudowa WSZ, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGłównym tematem konferencji i targów Medinpol była rozbudowa WSZ, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGłównym tematem konferencji i targów Medinpol była rozbudowa WSZ, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGłównym tematem konferencji i targów Medinpol była rozbudowa WSZ, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGłównym tematem konferencji i targów Medinpol była rozbudowa WSZ, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plGłównym tematem konferencji i targów Medinpol była rozbudowa WSZ, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl