Aktualności

Otwarcie szpitala psychiatrycznego w Centrum Medycznym Gizińscy w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKP
Otwarcie szpitala psychiatrycznego w Centrum Medycznym Gizińscy w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKP

Nowy szpital psychiatryczny w Bydgoszczy

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na pomoc psychologiczną i psychiatryczną powstają nowe placówki. 12 kwietnia w Centrum Medycznym Gizińscy w Bydgoszczy otworzono nowoczesny szpital z centrum badawczym. W uroczystym otwarciu placówki uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

 

–  To niezwykle potrzebna inwestycja, pacjenci potrzebują dzisiaj dobrego miejsca do leczenia. Chylę czoła osobom prywatnym, które na najwyższym poziomie przeprowadziły taką inwestycję. Psychiatria to palący problem, statystyki w ostatnich latach są dramatyczne, szczególnie te dotyczące dzieci i młodzieży. Mogę tylko podziękować za perspektywiczną decyzję wyprzedzającą epokę w obecnej sytuacji mówił marszałek Piotr Całbecki.

 

Centrum Medyczne Gizińscy od 35 lat zajmuje się psychiatrą w Bydgoszczy. W nowym szpitalu znajdować się będą: nowoczesne ambulatorium psychiatryczne – łącznie 11 gabinetów psychiatryczno-psychologicznych, psychiatryczna izba przyjęć w pełni wydzielona od pozostałej części szpitala oraz trzy obszerne oddziały psychiatryczne szpitalne, w których będą hospitalizowani pacjenci w 2- i 3-osobowych salach z łazienkami. Szpital może przyjąć łącznie 87 pacjentów na oddziale szpitalnym i 120 w oddziale dziennym.

 

Przy placówce funkcjonować ma Centrum Badawczo-Rozwojowe w którym opracowyne będą innowacyjne procedury lecznicze dotyczące między innymi leczenia depresji, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych oraz zaburzeń odżywiania. Opieka psychiatryczna w nowym Centrum w całości finansowana jest z Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Nowe miejsce leczenia psychiatrycznego powstało także w Toruniu, gdzie pacjenci od dawna otrzymują specjalistyczną pomoc w zmodernizowanym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 kwietnia 2023 r.

 

Otwarcie szpitala psychiatrycznego w Centrum Medycznym Gizińscy w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKPOtwarcie szpitala psychiatrycznego w Centrum Medycznym Gizińscy w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKPOtwarcie szpitala psychiatrycznego w Centrum Medycznym Gizińscy w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKPOtwarcie szpitala psychiatrycznego w Centrum Medycznym Gizińscy w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKPOtwarcie szpitala psychiatrycznego w Centrum Medycznym Gizińscy w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKPOtwarcie szpitala psychiatrycznego w Centrum Medycznym Gizińscy w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski eventphoto.com.pl dla UMWKP