Aktualności

Podpisanie umów z partnerami KSOW, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Podpisanie umów z partnerami KSOW, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Umowy z partnerami KSOW

13 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowy z partnerami Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na realizację projektów w 2023 roku. Pół miliona złotych zostanie przeznaczone na działania i organizację wydarzeń, między innymi Olimpiady Wiedzy Rolniczej i Kujawsko-Pomorskiego Forum Turystyki Wiejskiej.

 

Projekty Partnerów KSOW – lokalnych grup działania, ośrodka doradztwa rolniczego, izby rolniczej, organizacji pozarządowych i samorządów, dotyczą wielu aspektów rozwoju obszarów wiejskich począwszy od produkcji ekologicznej, promocji produktów tradycyjnych wysokiej jakości, poprzez pszczelarstwo, wsparcie lokalnych liderów, po aspekty związane z mechanizacją rolnictwa.

 

 W uroczystości wziął udział wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

 

Wieś się rozwija i szybko się zmienia. Dzisiejszy konkurs, który został rozstrzygnięty, a umowy wręczone świadczy o tym jak zmieniają się potrzeby i oczekiwania tych społeczeństw lokalnych – mówił wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski.

 

Podpisanych zostało 9 umów. Łączna kwota dotacji to 533 440 zł. Środki zostaną wykorzystane na organizację szkoleń, konferencji i wyjazdów studyjnych, których uczestnikami będą mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Lista operacji partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich wybranych do realizacji w ramach planu operacyjnego na lata 2022-2023

 

 Operacje zostały wyłonione w ramach konkursu 7/2023 ogłoszonego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dla partnerów KSOW na wybór operacji w ramach dwuletniego planu operacyjnego na lata 2022–2023.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 kwietnia 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2023 r.

 

Podpisanie umów z partnerami KSOW, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPPodpisanie umów z partnerami KSOW, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPPodpisanie umów z partnerami KSOW, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPPodpisanie umów z partnerami KSOW, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPPodpisanie umów z partnerami KSOW, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPPodpisanie umów z partnerami KSOW, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPPodpisanie umów z partnerami KSOW, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPPodpisanie umów z partnerami KSOW, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPPodpisanie umów z partnerami KSOW, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPPodpisanie umów z partnerami KSOW, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPPodpisanie umów z partnerami KSOW, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP