Aktualności

Wręczenie nagrody Musejon w ubiegłym roku, fot. Andrzej Goiński
Wręczenie nagrody Musejon w ubiegłym roku, fot. Andrzej Goiński

Musejon za najlepsze projekty muzeów – nabór do 30 kwietnia

Muzealnicy naszego regionu organizują liczne wydarzenia, konferencje i warsztaty edukacyjne, promujące dziedzictwo Kujaw i Pomorza. Doceniając ich codzienną pracę i zaangażowanie, wyróżnimy najlepsze przedsięwzięcia muzealne. Na zgłoszenia w konkursie Musejon Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku czekamy do 30 kwietnia.

– Nagrodami chcemy podziękować pracownikom instytucji muzealnych za realizacje takich projektów, które w wyjątkowy i atrakcyjny sposób ukazują ważne fragmenty naszej historii – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 
Do konkursu można zgłaszać projekty realizowane w trzech kategoriach:

  • wystawa (ekspozycje czasowe, stałe, prezentowane zarówno w obiektach muzealnych, jak i w przestrzeni publicznej);
  • działalność naukowa i wydawnicza (publikacje, w tym e-booki i audiobooki, oraz konferencje i zakończone projekty badawcze);
  • edukacja i regionalizm (działania o charakterze edukacyjnym oraz działania promujące i popularyzujące dziedzictwo regionu).

 

Projekty mogą być zgłaszane przez muzea lub inne podmioty prowadzące działalność w zakresie muzealnictwa, zlokalizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W każdej kategorii przyznane zostaną jedna nagroda oraz dwa wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymają statuetki Musejon, zaprojektowane i wykonane przez Sebastiana Mikołajczaka – toruńskiego artystę, stypendystę marszałka województwa.

 

Do pobrania:

 

Zgłoszenia należy dostarczyć na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego,

plac Teatralny 2, 87-100 Toruń

z dopiskiem: Konkurs MUSEJON.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem: 883 353 692; 571 293 076 lub mailowo: m.olszewska@kujawsko-pomorskie.pla.wolak@kujawsko-pomorskie.pl

 

We wrześniu ubiegłego roku odbyła się gala wręczenia nagród trzeciej edycji konkursu Musejon. W kategorii „wystawa” nagrodę główną przyznano Muzeum Okręgowemu w Toruniu, w kategorii „działalność naukowa i wydawnicza” Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy, a w kategorii „edukacja i regionalizm” Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Czytaj Medale Hereditas Saeculorum i statuetki Musejon przyznane

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 kwietnia 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia 2023 r.