Aktualności

Szpital w Wąbrzeźnie

Nowa jakość w szpitalu w Wąbrzeźnie

Utworzenie nowoczesnego bloku operacyjnego wraz z zakupem niezbędnego sprzętu na potrzeby tej części lecznicy to najważniejszy punkt trwającej modernizacji Nowego Szpitala w Wąbrzeźnie. Placówka zostanie przebudowana i doposażona dzięki środkom pochodzącym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 
Kwota dofinansowania wyniosła 3,6 mln złotych, a całkowita wartość projektu to 6,2 mln złotych. To już kolejna inwestycja realizowana przez wąbrzeską placówkę. Ze środków przekazanych przez urząd marszałkowski lecznica do tej pory zakupiła między innymi aparat ultrasonograficzny, kolonoskop i gastroskop.
Obecny projekt utworzenia bloku operacyjnego obejmuje szereg prac, dzięki którym wąbrzeska lecznica będzie w stanie oferować najwyższą jakość świadczonych usług. W ramach przebudowy zostaną utworzone dwie sale operacyjne, szatnia dla personelu, pomieszczenie dla gazów medycznych, śluzy szatniowe, przez które przechodzi personel, pomieszczenia przygotowania pacjentów oraz wyodrębniony magazyn do przechowywania sprzętu oraz aparatury.
Na liście sprzętu, który zakupi lecznica znajdują się: aparat EKG, spirometr, USG z czterema głowicami i funkcją Dopplera, laparoskop, kolonoskop, gastroskop, artroskop, aparat do znieczulenia,  dwa respiratory, cystoskop, cztery kardiomonitory, cztery płuczko-dezynfektory.
– Blok operacyjny to serce szpitala, dzięki któremu często ratowane jest ludzkie życie. Nowoczesny sprzęt jest gwarancją najwyższego, europejskiego poziomu lecznictwa dla pacjentów z powiatu wąbrzeskiego  – powiedział marszałek Piotr Całbecki.
Oprócz utworzenia bloku operacyjnego, lecznica przebuduje także izbę przyjęć. Prace obejmują: montaż windy dwustronnej i zadaszenia dla karetki z połączeniem wykonania platformy podnośnikowej dla transportu na poziom izby przyjęć pacjentów niepełnosprawnych, stworzenie punktu rejestracji pacjentów, a także utworzenie pomieszczenia do krótkotrwałej izolacji pacjenta.
Oprócz szpitala w Wąbrzeźnie w rozstrzygniętym pod koniec września konkursie o dofinansowanie wsparcie otrzymało 21 innych lecznic. Informacja o rozstrzygnięciu konkursu z listą beneficjentów znajduje się tutaj.
 
Fot. Wojtek Szabelski/freepress.pl
Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

13 stycznia 2015 r.