Aktualności

Ubiegłoroczna edycja Festiwalu E(x)plory w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski
Ubiegłoroczna edycja Festiwalu E(x)plory w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski

Naukowe projekty młodych na start

Do 29 stycznia można zgłaszać projekty do ogólnopolskiego Konkursu Naukowego E(x)plory. Młodzi pasjonaci nauki już po raz szósty zawalczą o stypendia naukowe i możliwość reprezentowania Polski na największych konkursach międzynarodowych dla młodych naukowców.

 

Organizowany przez Fundację Zaawansowanych Technologii Konkurs Naukowy E(x)plory skierowany jest do uczniów w wieku 13-20 lat i pozwala zgłaszać projekty ze wszystkich dziedzin naukowych. E(x)plory daje możliwość wygrania stypendiów naukowych w wysokości 10 000, 7 000 i 5 000 złotych, zdobycia akredytacji na wyjazdy na największe międzynarodowe konkursy dla młodych naukowców (w tym Intel ISEF w Stanach Zjednoczonych), a także wielu nagród specjalnych: staży w prestiżowych placówkach badawczych w Polsce i za granicą, programów mentoringowych, nagród rzeczowych. To także doskonała okazja do skonfrontowania pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz biznesu.

 

Udział w konkursie to nie tylko szansa na atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim szansa na rozwój i poszerzanie wiedzy dzięki kontaktom z autorytetami naukowymi. 

 

Wszelkie informacje dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na stronie www.explory.pl

 

Fundacja Zaawansowanych Technologii

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

 

25 stycznia 2017 r.