Aktualności

Świąteczne kartki przygotowane przez podopiecznych WTZ w Wąbrzeźnie, fot. Jacek Piotrowski
Świąteczne kartki przygotowane przez podopiecznych WTZ w Wąbrzeźnie, fot. Jacek Piotrowski

Wyjątkowe kartki świąteczne

Podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, specjalnych ośrodków wychowawczych w Toruniu i Włocławku oraz Zakładu Aktywności Zawodowej w Białych Błotach są autorami świątecznych kart z wielkanocnymi życzeniami, które trafiły w tym roku do partnerów samorządowych władz województwa.  

 

Urząd Marszałkowski zakupił w sumie 3,5 tysiąca ręcznie wykonanych świątecznych kartek, do których dołączyliśmy życzenia od marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera. Podobne można nabyć co roku podczas przedświątecznych wystaw rękodzieła osób niepełnosprawnych „My też potrafimy”,  które organizujemy w siedzibie urzędu. Kupując wyjątkowe świąteczne karty promujemy twórczość osób niepełnosprawnych i wspieramy finansowo ich rehabilitację.  

 

Świąteczne kartki dla Urzędu Marszałkowskiego przygotowali podopieczni:

 • Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tucholi,
 • Warsztatów Terapii Zajęciowej w Solcu Kujawskim,
 • Warsztatów Terapii Zajęciowej „Modrzew” w Bydgoszczy,
 • Warsztatów Terapii Zajęciowej „Razem” w Inowrocławiu,
 • Warsztatów Terapii Zajęciowej „Pelikan” w Szubinie,
 • Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie,
 • Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brodnicy,
 • Warsztatów Terapii Zajęciowej „Nadzieja” w Rypinie,
 • Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim,
 • Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grudziądzu,
 • Zakładu Aktywności Zawodowej w Białych Błotach,
 • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu,
 • Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Orionistek we Włocławku.

 

Czytaj też: Pisanki, stroiki i świąteczne kartki w Urzędzie Marszałkowskim (zdjęcia)

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 kwietnia 2017 r.

 

Warsztaty przygotowywania ozdób wielkanocnych przez podopiecznych WTZ „Modrzew” w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiWarsztaty przygotowywania ozdób wielkanocnych przez podopiecznych WTZ „Modrzew” w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiWarsztaty przygotowywania ozdób wielkanocnych przez podopiecznych WTZ „Modrzew” w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiWarsztaty przygotowywania ozdób wielkanocnych przez podopiecznych WTZ „Modrzew” w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiWarsztaty przygotowywania ozdób wielkanocnych przez podopiecznych WTZ „Modrzew” w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiWarsztaty przygotowywania ozdób wielkanocnych przez podopiecznych WTZ „Modrzew” w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiWarsztaty przygotowywania ozdób wielkanocnych w WTZ „Bratanek” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/Tarntoga.plWarsztaty przygotowywania ozdób wielkanocnych w WTZ „Bratanek” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/Tarntoga.plWarsztaty przygotowywania ozdób wielkanocnych w WTZ „Bratanek” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/Tarntoga.plWarsztaty przygotowywania ozdób wielkanocnych w WTZ „Bratanek” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/Tarntoga.plWarsztaty przygotowywania ozdób wielkanocnych w WTZ „Bratanek” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/Tarntoga.plWarsztaty przygotowywania ozdób wielkanocnych w WTZ „Bratanek” w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/Tarntoga.plŚwiąteczne kartki przygotowane przez podopiecznych WTZ w Wąbrzeźnie, fot. Jacek Piotrowski