Nasze Święta

Jarmark adwentowy w Przysieku, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Jarmark adwentowy w Przysieku, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Jarmark Adwentowy i konkurs szopek w Przysieku

W sobotę (12 grudnia) w Przysieku, w oddziale Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbył się Jarmark Adwentowy. Jak co roku organizatorzy spodziewali się tłumów mieszkańców z całego województwa kujawsko-pomorskiego – wielbicieli twórczości ludowej oraz swojskiego jadła. Tradycyjnie już podczas imprezy poznaliśmy wyniki Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.

 

Celem Jarmarku Adwentowego jest promowanie tradycji kulturowych i obrzędów ludowych związanych z okresem Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia. W programie znalazły się kiermasz produktów z gospodarstw ekologicznych, produktów regionalnych i lokalnych, wyrobów rękodzieła ludowego i artystycznego oraz pokazy wykonywania dekoracji świątecznych.

 

Podczas imprezy ogłoszone zostały wyniki IX Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz dorośli.

 

Album „Szopki Bożonarodzeniowe w kulturze regionu Kujaw i Pomorza”

 

W sobotę (12 grudnia) w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy odbyło się przedświąteczne spotkanie poświęcone przygotowaniom do Bożego Narodzenia na Kociewiu (WIĘCEJ). W niedzielę (13 grudnia) na przedświąteczny kiermasz zapraszało Muzeum Etnograficzne w Toruniu. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zorganizowało w niedzielę rodzinne warsztaty poświęcone ozdobom bożonarodzeniowym (WIĘCEJ).

 

Więcej zdjęć w galerii

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

10 grudnia 2015 r.

ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2015

Jarmark adwentowy w Przysieku, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plJarmark adwentowy w Przysieku, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plJarmark adwentowy w Przysieku, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plJarmark adwentowy w Przysieku, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plJarmark adwentowy w Przysieku, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plJarmark adwentowy w Przysieku, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plJarmark adwentowy w Przysieku, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plJarmark adwentowy w Przysieku, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plJarmark adwentowy w Przysieku, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plJarmark adwentowy w Przysieku, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plJarmark adwentowy w Przysieku, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plJarmark adwentowy w Przysieku, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plJarmark adwentowy w Przysieku, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl