Nasze Święta

Fot. Andrzej Goiński
Fot. Andrzej Goiński

Przedświątecznie w muzeach w Toruniu i Włocławku

W niedzielę (13 grudnia) Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz toruńskie Muzeum Etnograficzne zapraszają na kolejne przedświątecznego spotkania, podczas których będzie można stworzyć własne ozdoby bożonarodzeniowe, a także zakupić  tradycyjne wyroby rękodzielnicze związane ze zbliżającymi się świętami.

 

We włocławskim muzeum w niedzielę od godziny 11 dla dzieci wraz z opiekunami przygotowano warsztaty pod tytułem „Ozdoby bożonarodzeniowe”.  Spotkanie będzie dobrą okazją do poznania, w jaki sposób dawniej przyozdabiano na święta wnętrza izb kujawskich oraz wykonania kilku ozdób z papieru, słomy i bibuły. Więcej na stronie muzeum.

 

Do Muzeum Etnograficznego w Toruniu także w niedzielę zjedzie z całej Polskiponad stu twórców, którzy zaprezentują tradycyjne wyroby rękodzielnicze oraz regionalne przysmaki. Na stoiskach zobaczyć będzie można słomiane i wiórowe ozdoby choinkowe, ręcznie malowane szklane i ceramiczne bombki, woskowe świece i stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, z wikliny, drewniane i szmaciane zabawki, haftowane bieżniki i serwetki, rzeźbione anioły, szopki oraz postacie świętych. Miłośnicy tradycyjnych smaków będą mogli zakupić wędliny, miody, chleb na zakwasie, sękacze, pierniki, domowe wypieki i przetwory. Kiermasz odbędzie się w godzinach 10-15. Więcej na stronie muzeum.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prufferowej są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Więcej zdjęć w galerii

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 grudnia 2015 r.