Aktualności

Nasze regionalne specjały na Toruńskim Festiwal Smaków

Nasze regionalne specjały na Toruńskim Festiwal Smaków

W najbliższy weekend (14-15 marca) w Centrum Targowym PARK w Toruniu odbędzie się Toruński Festiwal Smaków – impreza, która tradycyjnie już będzie towarzyszyć piątej edycji Targów Turystycznych „Wypoczynek”. Na stoisku województwa kujawsko-pomorskiego swoje wyroby i potrawy zaprezentują wytwórcy produktów lokalnych, regionalnych i ekologicznych oraz restauratorzy.

 

Lista wystawców tutaj

 

Są to członkowie sieci regionalnej Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze, działającej w ramach Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego.

 

Dla smakoszy Toruński Festiwal Smaków jest doskonałą okazją do degustacji i zakupu wyróżniających się jakością i smakiem wyrobów pochodzących z regionu Kujaw i Pomorza takich, jak ekologiczne razowe mąki i makarony, sery owcze, oleje tłoczone na zimno, kajmak, miody, wyroby mleczarskie, sól ciechocińska i wiele innych. Swoje produkty zaprezentują także wytwórcy należący do sieci regionalnych Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle oraz Dziedzictwo Kulinarne Pomorze, zaproszeni przez nas do udziału w imprezie, w ramach porozumienia o współpracy  pomiędzy naszymi województwami  w dziedzinie żywności wysokiej jakości.

 

Podczas targów odbywać się będą prezentacje, wykłady  i konkursy kulinarne, w tym konkurs dla restauracji o Chochlę Prezydenta Miasta Torunia.  

 

Program Toruńskiego Festiwalu Smaków tutaj.

 

Departament Rolnictwa i Geodezji