Nasza e-szkoła: dla maturzystów i nie tylko
Za dwa tygodnie maturzyści przystąpią do egzaminu dojrzałości. Pomocne w przygotowaniach okażą się z całą pewnością zajęcia transmitowane na kanale Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. Dziś (25 maja) zaprosiliśmy na powtórki z matematyki i języka angielskiego. Od dziś także nowy plan lekcji dla pozostałych klas szkół średnich i podstawówek.
Z myślą o maturzystach nadajemy lekcje z języka polskiego, geografii, biologii, historii, wiedzy o społeczeństwie, matematyki, fizyki, chemii, historii, języka angielskiego i języka niemieckiego. Do tej pory przygotowaliśmy dla nich ponad 160 lekcji, podczas których nauczyciele wyjaśniają, co czeka młodzież na egzaminie i jak najlepiej przygotować się do matury. Największą popularnością (24,5 tysiąca wyświetleń) cieszy się lekcja Joanny Serockiej, która tłumaczy jak napisać rozprawkę maturalną (tutaj). Chętnie oglądane są również zajęcia z matematyki Tomasza Masłowskiego, który przedstawia w nich zakres obowiązujący na maturze i omawia przykładowe zadania egzaminacyjne (tutaj). Dużą liczbę wyświetleń (ponad 13 tysięcy) ma również lekcja z języka angielskiego Moniki Zalewskiej, która omawia zagadnienia z gramatyki (tutaj).
Wszystkie zarchiwizowane lekcje dla maturzystów, opisane tematycznie, można odnaleźć w biblioteczce na naszym kanale.
Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je obejrzeć także w godzinach poza transmisją na żywo.
Plan zajęć od 25 do 29 maja dla:
W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II, wielkiego Polaka, patrona województwo kujawsko-pomorskiego. Z tej okazji w poniedziałek (18 maja) w naszej e-Szkole obyły się warsztaty i zajęcia katechetyczne poświęcone papieżowi, które przygotowaliśmy wspólnie z Laboratorium św. Jana Pawła II przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Największym zainteresowaniem cieszyła się lekcja historyka Waldemara Rozynkowskiego z UMK, który opowiadał o papieskich wizytach w województwie kujawsko-pomorskim (tutaj). Z dużym zainteresowaniem spotkały się również zajęcia księdza Dawida Wasilewskiego, Karoliny Olszewskiej i Jana Wółkowskiego, którzy mówili „O Wojtyle po ludzku” (tutaj). Wiele pozytywnych komentarzy otrzymały wokalistki zespołu Z nocy w Moc, które dały minikoncert „Wojtyła akustycznie”. Widzowie chętnie udostępniali materiał znajomym serwisu społecznościowego (tutaj). Więcej informacji o wydarzeniach w materiale.
Więcej informacji o e-Szkole tutaj i tutaj.
Środki na realizację wartego 740 milionów złotych, samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce, pochodzą z budżetu Unii Europejskiej. Wykorzystano dostępne jeszcze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego 2014 – 2020 wolne środki, na co zgodziła się Komisja Europejska.
Czytaj także:
- Żnin dziękuje za cenne wskazówki i pozdrawia!– rozmowa z Jolantą Serocką polonistką w X LO w Toruniu i doradcą metodycznym w Toruńskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, prowadzącą zajęcia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej
- Profesjonalizm w każdym calu– rozmowa ze Sławomirem Żebrowskim, dyrektorem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i spiritus movens kujawsko-pomorskiej marszałkowskiej e-Szkoły
- Byliśmy pierwsi w Polsce– rozmowa z Czesławem Ficnerem, dyrektorem Departamentu Edukacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, spiritis movens Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej
- Nasza e-Szkoła. Prezentujemy sylwetki nauczycieli
- Nasza e-Szkoła. Sylwetki nauczycieli cz. 2
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
22 maja 2020 r.
Ostatnia aktualizacja: 25 maja 2020 r.