Aktualności

Obserwacja nieba przy obserwatorium w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński
Obserwacja nieba przy obserwatorium w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński

Nagrodzimy astronomiczne pasje

Konkurs fotograficzny dla najmłodszych, scenariusz pokazu astronomicznego, sztuka teatralna lub praca badawcza – zapraszamy do udziału w IV Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym dla dzieci i młodzieży. Na prace czekamy do 10 listopada.

 

Już po raz czwarty zachęcamy uczniów z naszego województwa do udziału w konkursie astronomicznym, którego organizatorem jest samorząd województwa. Do wygrania między innymi teleskopy, lunety, kino domowe, sprzęt fotograficzny czy tablet.

Zaplanowaliśmy cztery kategorie konkursowe:

– prace indywidualne „Niebo moich marzeń” (konkurs fotograficzny dla uczniów w wieku 6-12 lat);

 

– prace indywidualne „My, planetarni reżyserzy” (scenariusz pokazu astronomicznego dla uczniów w wieku 12-20 lat o maksymalnej długości 4 stron formatu A4);

 

– prace zespołowe „Z teatrem w Kosmos, czyli kosmiczna kreatywność” (sztuka teatralna dla uczniów w wieku 12-16 lat, czas trwania: do 45 minut, zespół liczący do 5 osób);

 

– prace zespołowe „Zgrany Astroteam” (praca badawcza dla uczniów w wieku 12-20 lat, planowe działanie uczniów, mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu z zastosowaniem różnych metod, zespół liczący do 5 osób).

 

Szczegóły w regulaminie oraz w załącznikach do regulaminu.

 

Prace należy wysyłać na adres:

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego, plac Teatralny 2, 87-100 Toruń

z dopiskiem „Konkurs astronomiczny”.

W razie pytań informacji udziela Wydział Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych w marszałkowskim Departamencie Edukacji: tel. 795 181 950, 795 475 365.

 

Finansowany z naszego RPO 2007-2013 marszałkowski program budowy nowoczesnych ogólnodostępnych obserwatoriów astronomicznych zakończył się powstaniem w Kujawsko-Pomorskiem czternastu takich obiektów, każdy posiada wykwalifikowaną kadrę i własny program wydarzeń edukacyjnych. Więcej w tekście Astrobazy zapraszają w sierpniu.

 

O drugim konkursie edukacyjnym piszemy w informacji Opisz! Nagraj! Wygraj!

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 września 2016r.