Aktualności

Budynek Parlamentu Europejskiego

Staż w Brukseli

Powołane z inicjatywy samorządowych władz województwa Stowarzyszenie „Europa Kujaw i Pomorza” prowadzi nabór chętnych do udziału w programie stażowym w brukselskich biurach posłów do Parlamentu Europejskiego z regionu oraz w Biurze Informacyjnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Oferta skierowana jest do pracowników samorządów zrzeszonych w stowarzyszeniu.

 

– Organizowane przez Stowarzyszenie „Europa Kujaw i Pomorza” staże to doskonała okazja do poznania mechanizmów funkcjonowania instytucji Unii Europejskiej oraz zdobycia nowych umiejętności, tak potrzebnych zwłaszcza w przygotowywaniu i wdrażaniu unijnych projektów. W realizacji programu zaangażowali się wszyscy trzej parlamentarzyści reprezentujący region w Brukseli – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Program stażowy oferują Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie „Europa Kujaw i Pomorza” wspólnie z posłami Januszem Zemke, Kosmą Złotowskim oraz Tadeuszem Zwiefką. Staże w 2016 roku odbędą się w terminach 1 marca – 30 kwietnia, 1 września – 30 października, 2 listopada – 21 grudnia. W każdym weźmie udział 2 stażystów. Zgłoszenia można nadsyłać do 22 stycznia.

 

Więcej informacji na www.ekip.kujawsko-pomorskie.pl

 

Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie „Europa Kujaw i Pomorza skupia 42 samorządy lokalne oraz samorząd województwa. Do głównych zadań organizacji należy przygotowywanie i realizacja programów szkoleniowych oraz stażowych dla pracowników administracji publicznej z terenu województwa.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

19 stycznia 2016 r.