Aktualności

Ubiegłoroczny Nine Hills Festival w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Ubiegłoroczny Nine Hills Festival w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Muzyczny weekend z Paszportem do przeszłości

Ten weekend w paszportowym kalendarzu Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej odbędzie się pod znakiem spotkania ze sztuką w murach średniowiecznego Chełmna podczas 9 Hills Festival. Na mieszkańców i turystów odwiedzających nasz region czekają także kolejne koncerty Artus Festival i Festiwalu Nova Muzyka i Architektura oraz spacery z przewodnikiem i występ Ani Karwan w Bydgoszczy. Do Ciechocinka (powiat aleksandrowski) zawitają wybitni artyści operowi i operetkowi. Miłośników utworów Chopina zachęcamy do odwiedzenia Szafarni (powiat golubsko-dobrzyński), gdzie podczas kolejnego z wakacyjnego cyklu koncertu przy fortepianie zasiądzie Aleksandra Świgut. Więcej kulturalnych wydarzeń w naszym materiale.

Szczegółowe informacje:

„Paszport Turystyczny” to doroczna wakacyjna kampania Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (K-POT) zachęcająca mieszkańców województwa i turystów do podróżowania po jego subregionach. Paszport jest miniprzewodnikiem z propozycjami tras zwiedzania – konstelacji. Główną ideą kampanii jest promocja mało znanych zakątków. Każda z tras uwzględnia popularne atrakcje, uzupełnione o tzw. zakaMARKI – punkty na mapie Kujawsko-Pomorskiego o dużym potencjale, które nie są jeszcze w pełni zagospodarowane lub skomercjalizowane. Motywem przewodnim tegorocznej jubileuszowej edycji są miejsca związane z historią regionu. Nowością są questy, czyli gry terenowe dla całych rodzin (w Biskupinie, Bydgoszczy, Toruniu, Chełmnie, Inowrocławiu, Borach Tucholskich i na Pojezierzu Brodnickim).

Podobnie jak w ubiegłym roku forma książeczki paszportowej została zastąpiona aplikacją, którą bezpłatnie można pobrać na stronie paszport.kujawsko-pomorskie.travel/. Po jej zainstalowaniu i założeniu konta możemy już ruszać w teren. Akcja potrwa do października. Za każdym razem, gdy odwiedzimy miejsce znajdujące się na paszportowej liście, otrzymamy punkty (na podstawie geolokalizacji). Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW naszego regionu, a przy okazji zdobycie przy tym odpowiedniej ilości punktów – osoby, którzy zbiorą ich minimum 300 oraz opiszą w aplikacji wrażenia z podróży po ulubionych miejscach, mają szansę na nagrody. K-POT przygotował vouchery na pobyt w hotelach i gospodarstwach agroturystycznych w naszym województwie.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

6 sierpnia 2021 r.