Aktualności

Premiera „Musicodramy” już w sobotę, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Premiera „Musicodramy” już w sobotę, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Musical kieszonkowy na scenie Teatru Muzycznego

W sobotę (4 marca) Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na swoją kolejną premierę – kameralny musical „Musicodrama 3”.

 

Głównymi bohaterkami spektaklu są matka i córka. W aurze intrygi i tajemnicy przed sobą uczestniczą w teatralnym castingu. Są nieświadome faktu, że zarówno na scenie jak i w życiu prywatnym przyjdzie im wkrótce stoczyć bój o główną rolę. Towarzyszy im zaprzyjaźniony akompaniator George – wirtuoz fortepianu, znawca muzyki oraz entuzjasta psychologii głębi.

 

W ​przedstawieniu znanym ariom i duetom z oper towarzyszą  przeboje muzyki rozrywkowej w nowych aranżacjach. Goście Pałacu Dąmbskich usłyszą między innymi  „My Way” z repertuaru Franka Sinatry, „One and Only” Adele, ale także arię Rosiny z „Cyrulika Sewilskiego” Rossiniego. Wszystkie utwory wykonywane będą na żywo.

 

Występują artyści krakowskich scen Bożena Zawiślak-Dolny (solistka Opery Krakowskiej), Katarzyna Zawiślak-Dolny (aktorka Teatru im. Juliusza Słowackiego) i Jerzy Kluzowicz (pianista, kompozytor i aranżer muzyki teatralnej i filmowej). Przez reżysera spektaklu – Wojciecha Graniczewskiego – „Musicodrama 3” jest nazywana musicalem kieszonkowym ze względu jego niewielką formę, kiedy to na scenie praktycznie cały czas występuje trójka aktorów.

 

Więcej informacji na stronie Teatru Muzycznego w Toruniu, instytucji kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 marca 2017 r.