Aktualności

Uroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Uroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Czystsze powietrze i oszczędności – wsparcie na termomodernizację

28 lutego w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie projektów termomodernizacji budynków publicznych – między innymi szkół, ośrodków kultury i zdrowia, urzędów oraz remiz strażackich. Wsparcie z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego trafi do 34 gmin i powiatów.

 

Tym razem środki z RPO kierujemy na kompleksową modernizację energetyczną gmachów służących lokalnym społecznościom. Efekty, na które liczymy, to mniejsze koszty utrzymania budynków oraz czystsze i zdrowsze powietrze dzięki zmniejszeniu emisji szkodliwych pyłów do atmosfery. W naszym RPO jest więcej środków na tego rodzaju działania – mówi marszałek Piotr Całbecki

 

Urząd Marszałkowski rozdysponował wsparcie w ramach jednego z konkursów o dofinansowanie projektów dotyczących kompleksowej modernizacji energetycznej budynków publicznych. Wśród beneficjentów są 34 gminy i powiaty. Najwięcej projektów dotyczy inwestycji w szkołach, ale wsparcie trafi też między innymi na termomodernizację urzędów, instytucji kultury, przychodni, świetlic wiejskich oraz remiz strażackich. Inwestycje dotyczą ocieplenia elewacji, wymiany pokrycia dachowego, okien i drzwi, instalacji energooszczędnego oświetlenia, modernizacji systemów grzewczych oraz instalacji systemów wykorzystujących odnawialne źródeł energii.

 

Suma dofinansowania z naszego RPO na realizację tych zadań to 36 milionów złotych. Gmina Sępólno Krajeńskie przeprowadzi prace w urzędzie przy ul. Kościuszki 11, budynku administracyjno-socjalnym przy Centrum Sportu i Rekreacji oraz w Szkole Podstawowej w Zalesiu. Powiat golubsko-dobrzyński przeznaczy wsparcie na termomodernizację Zespołu Szkół nr 1 w Golubiu-Dobrzyniu, a w gminie Dębowa Łąka termomodernizację przejdą budynki świetlicy wiejskiej w Wielkim Pułkowie i remizo-świetlicy w Dębowej Łące.

 

Lista wszystkich beneficjentów

 

W uroczystości podpisania umów z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego uczestniczyli przedstawiciele 16 beneficjentów.

 

W październiku wsparcie na inwestycje w zakresie termomodernizacji otrzymało 11 beneficjentów – WIĘCEJ.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 lutego 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 6 marca 2017 r.

 

Uroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plUroczyste podpisanie umów o dofinansowaniu projektów termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl