Aktualności

Mistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKP
Mistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

Mistrzynie w szkołach po raz piąty

Pięć mistrzyń sportu poprowadziło wczoraj (28 kwietnia) w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu zajęcia wychowania fizycznego dla 500 dziewcząt w ramach tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w Szkołach”, organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Wydarzenie jest dofinansowane przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Z mistrzyniami i uczennicami spotkała się członek zarządu Aneta Jędrzejewska oraz radna sejmiku Agnieszka Kłopotek.

Wyjątkowość tego projektu jest taka, że wspaniałe kobiety, wspaniałe mistrzynie, opowiadają nie tylko o swojej historii dojścia do sukcesu. Mówią o tym, jak warto walczyć i marzyć, jak realizować marzenia. A ćwicząc z uczennicami, pokazują im, że aktywność fizyczna jest niezbędna w naszym życiu – mówiła Otylia Jędrzejczak.

Razem z uczennicami w Świeciu ćwiczyły wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w kajakarstwie Marta Walczykiewicz, polska wioślarka, srebrna i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich oraz mistrzyni świata i Europy Agnieszka Kobus-Zawojska, Joanna Jóźwik, lekkoatletka, medalistka mistrzostw świata i Europy, a także łyżwiarka szybka Andżelika Wójcik. Sportsmenki najpierw ćwiczyły z dziewczynami, a następnie odpowiadały na ich pytania.

Strona internetowa Mistrzynie w Szkołach

To już piąta edycja „Mistrzyń w Szkołach” na Kujawach i Pomorzu. W ubiegłym roku impreza odbyła się w Rypinie (więcej), dwa lata temu mistrzynie pojawiły się w Inowrocławiu (więcej), w 2019 roku we Włocławku (więcej), a pierwsza edycja miała miejsce w Grębocinie pod Toruniem (więcej).

Biuro Prasowe Fundacji Otylia

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

29 kwietnia 2022 r.

Mistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPMistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKP