Aktualności

Otwarcie Centrum Edukacji Komunikacyjnej w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP
Otwarcie Centrum Edukacji Komunikacyjnej w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP

Miasteczko komunikacyjne w Bydgoszczy

Na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy powstała ścieżka edukacyjna, na której przedszkolaki i uczniowie młodszych klas podstawówek będą poznawać zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W uroczystym otwarciu Centrum Edukacji Komunikacyjnej uczestniczyli we wtorek (2 kwietnia) marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

Jestem przekonany, że to miejsce, powstałe w oparciu o doświadczenia i wiedzę instruktorów, egzaminatorów i pedagogów, należycie spełni swoje zadanie – podczas otwarcia centrum mówił marszałek Piotr Całbecki.

 

Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, poza działaniami adresowanymi do dorosłych uczestników ruchu, swoją ofertę kierują także do najmłodszych. Nasze ośrodki realizują między innymi projekty edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa na drogach.

 

Nowo powstałe centrum to 200 metrów kwadratowych interaktywnej ekspozycji. Jest nowoczesnym narzędziem dydaktycznym dla pracowników WORD –u.

 

Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego to jednostki organizacyjne samorządu województwa. W naszym regionie funkcjonują trzy takie placówki: WORD w Bydgoszczy, który prowadzi także oddział w Inowrocławiu; WORD Toruniu, któremu podlega także oddział w Grudziądzu, oraz WORD we Włocławku.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

2 kwietnia 2024 r.

Ostatnia aktualizacja: 3 kwietnia 2024 r.