Aktualności

Hanna Wenderlich, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP
Hanna Wenderlich, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Medal marszałka dla pani Hanny

W czasie okupacji naukę pobierała na tajnych kompletach, to matka trójki dzieci i gospodyni domowa. Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski przekazał Hannie Wenderlich medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

 

–  Najstarsi mieszkańcy naszego województwa są dla nas skarbnicą doświadczeń, dobrych rad i wspomnień historii naszego regionu. Przesyłam serdeczne życzenia dobrego zdrowia, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Urodziła się 23 października 1922 roku w Ostrołęce (województwo mazowieckie). W czasie II wojny światowej pobierała naukę na tajnych kompletach. Następnie ukończyła pomaturalną szkołę dla drogistów w Warszawie. W 1947 roku poślubiła Czesława Wenderchila, pedagoga i wykładowcę. Pani Hanna zajmowała się domem i wychowywaniem dzieci – dwojga synów i córki. Doczekała również pięciorga wnucząt i siedmiorga prawnucząt. Lubiła dbać o kwiaty oraz pielęgnować ogród, z przyjemnością odwiedzała do operę i teatr. Pozostaje pod opieką kochającej rodziny, mieszka z córką w Bydgoszczy. Pełny biogram.

 

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2022 roku kończą sto lat, a także starszych, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 listopada 2022 r.

 

Hanna Wenderlich, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPHanna Wenderlich, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP