Aktualności

Wręczenie medalu nestorce, fot. archiwum Urzędu Marszałkowskiego
Wręczenie medalu nestorce, fot. archiwum Urzędu Marszałkowskiego

Medal dla stuletniej mieszkanki powiatu radziejowskiego

Przez wiele lat  prowadziła gospodarstwo rolne, a dziś chętnie spędza czas w ogrodzie – Helena Regina Nowakowska, mieszkanka Starego Radziejowa w powiecie radziejowskim w swoje setne urodziny dołączyła do grona rówieśników Niepodległej uhonorowanych Medalem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

 

Helena Regina Nowakowska urodziła się 18 czerwca 1921 roku w Orlu (powiat radziejowski), gdzie dorastała razem z sześciorgiem rodzeństwa w prowadzonym przez rodziców gospodarstwie. Podczas niemieckiej okupacji brała udział w robotach przymusowych. Po wojnie wyszła za mąż i zamieszkała w Dąbrowie (powiat radziejowski), skąd kilka lat później przeprowadziła się do położonego kilka kilometrów dalej Starego Radziejowa, gdzie mieszka do dziś. Jest religijną osobą, lubi czytać i chętnie podróżuje. Doczekała się też wielopokoleniowej rodziny, która kontynuuje rolnicze tradycje. Nestorka ma 4 dzieci, 18 wnuków i 17 prawnuków.

 

 

Medal seniorce wręczyła członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska, która wzięła udział w uroczystej mszy świętej z okazji urodzin seniorki.

 

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2021 roku kończą sto lat, a także starszych, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej.

 

Beata Krzemińska

rzecznika prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

23 czerwca 2021 r.

 

Wręczenie medalu nestorce, fot. archiwum Urzędu MarszałkowskiegoWręczenie medalu nestorce, fot. archiwum Urzędu MarszałkowskiegoWręczenie medalu nestorce, fot. archiwum Urzędu MarszałkowskiegoWręczenie medalu nestorce, fot. archiwum Urzędu MarszałkowskiegoWręczenie medalu nestorce, fot. archiwum Urzędu Marszałkowskiego