Aktualności

Fot. Andrzej Goiński

Marszałkowskie wsparcie na kulturę

Milion złotych przeznaczy w tym roku samorząd województwa na organizację 96 przedsięwzięć propagujących kulturę, sztukę i dziedzictwo narodowe. Wśród nich są festiwale, przeglądy, koncerty, konkursy i spotkania artystyczne. Zarząd województwa rozdysponował wsparcie w ramach konkursu skierowanego do organizacji pozarządowych. 

 

– W Kujawsko-Pomorskiem mamy wiele organizacji pozarządowych działających aktywnie w dziedzinie promocji kultury i dziedzictwa narodowego. Konsekwentnie wspieramy ich inicjatywy przekazując granty w ramach ogłaszanych co roku konkursów  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W skierowanym do trzeciego sektora konkursie na wykonywanie zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego zarząd województwa rozdysponował w tym roku ponad milion złotych. Dotacje trafią na organizację wydarzeń artystycznych i imprez kulturalnych, przygotowanie wydawnictw, edukację kulturalną, przedsięwzięcia służące popularyzacji oraz ochronie dziedzictwa kulturowego i tożsamości regionu, a także promocję kultury województwa z udziałem twórców i wykonawców z naszego regionu.

 

Wsparcie pomoże w realizacji 96 przedsięwzięć. Wśród nich znalazły się między innymi Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka u Źródeł” w Bydgoszczy, Przegląd Twórczości Filmowej „Pola i inni” w Lipnie, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest w Toruniu, Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Bydgoszczy orazMiędzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicy Brukarnia 2015, organizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Teatr Nasz we Włocławku.

Lista wszystkich dotacji tutaj.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

4 maja 2015 r.