Aktualności

Uroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz Piecyk
Uroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz Piecyk

Bal Dobroczynny – zebraliśmy 217 tysięcy złotych

Mamy już ostateczne rozliczenie dochodu z tegorocznego Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. Dwie instytucje pomocowe z naszego regionu: Dom Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie oraz Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu otrzymały czeki na 93 775 złotych. Wsparcie trafi też do polskich misjonarzy w Indonezji i Zambii.

 

Uroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu odbyło się dziś (8 marca) w Urzędzie Marszałkowskim. W spotkaniu z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego oraz jego żony Dagny Całbeckiej wzięli  udział podopieczni z domów w Grabiu i Żołędowie, s. Magdalena Ruczyńska i s. Jana Majewska kierujące tymi placówkami, a także Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej Gracjana Zborała.

 

– Bal zakończył się wspaniałym rezultatem, bo podczas imprezy zebraliśmy 217 złotych na cele dobroczynne. Wszyscy się świetnie bawiliśmy, nie zabrakło też szczerych serc i otwartych portfeli. Dziękuję wszystkim za wspaniałą organizację, atmosferę oraz przede wszystkim dar serca, który dziś przekazujemy naszym beneficjentom – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Wypowiedź marszałka Piotra Całbeckiego (audio)

Wypowiedź siostry Gracjany Zborały (audio)

Wypowiedź Jana Majewska (audio)

Wypowiedź Kamila – podopiecznego placówki w Grabiu (audio)

 

Ósmy Marszałkowski Bal Dobroczynny z udziałem 360 osób odbył się 20 stycznia w CKK Jordanki w Toruniu. Na dochód z imprezy złożyły się wpłaty od par uczestniczących w imprezie, a także środki zebrane podczas aukcji wartościowych przedmiotów. W pomoc w organizacji wydarzenia zaangażowały się instytucje i firmy z regionu oraz samorządowcy i znane osobistości, które przekazały blisko 200 wartościowych przedmiotów na balową aukcję charytatywną. Najwyżej wylicytowano miedzioryt Jerzego Hoppena od Galerii Roka (18 tysięcy złotych) oraz deskorolkę od Davida Lyncha (17 tysięcy złotych. Czytaj też: Marszałkowski Bal Dobroczynny.

 

W tym roku dochód z balu trafi do podopiecznych dwóch instytucji z regionu, które przeznaczą wsparcie na niezbędne remonty i inwestycje:

  • Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie (gmina Osielsko, powiat bydgoski), prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej. Placówka udziela schronienia i wsparcia matkom z małoletnimi dziećmi i kobietom w ciąży, które z różnych przyczyn nie mogą pozostać w rodzinie – instytucja otrzyma wsparcie w wysokości 93 775 złotych, które trafią na remont sanitariatów.
  • Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu (gmina Aleksandrów Kujawski), prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety, pod opieką którego przebywa 70 osób niepełnosprawnych intelektualnie – instytucja otrzyma wsparcie w wysokości 93 775 złotych, które trafią na dostosowanie piętra budynku do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym.

 

Część środków trafi także na wsparcie polskich misji niosących pomoc potrzebującym w odległych zakątkach globu:

  • sióstr klaretynek, które opiekują się mniejszością chrześcijańską w Indonezji – misjonarki otrzymają 10 tysięcy złotych na zakup generatora prądu,
  • misjonarzy, którzy prowadzą placówkę w odciętej od świata części Zambii – misjonarze otrzymają 20 tysięcy złotych na zakup mobilnego gabinetu dentystycznego.

 

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

8 marca 2018 r.

 

Uroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz PiecykUroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz PiecykUroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz PiecykUroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz PiecykUroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz PiecykUroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz PiecykUroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz PiecykUroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz PiecykUroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz PiecykUroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz PiecykUroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz PiecykUroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz PiecykUroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz PiecykUroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz PiecykUroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz PiecykUroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz PiecykUroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz PiecykUroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz PiecykUroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz Piecyk