Aktualności

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWK-P
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWK-P

„Wieś na weekend 2018”- czekamy na wnioski

Jeszcze do czwartku (22 marca) można składać wnioski o dofinansowanie w konkursie na organizację plenerowych imprez promujących dobre praktyki i nowatorskie rozwiązania w ramach PROW 2014-2020 i zrealizowanych w partnerstwie przez lokalne stowarzyszenia i instytucje.

 

– Zachęcam do aplikowania o te środki zwłaszcza lokalne stowarzyszenia i fundacje. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu i aktywności możliwa jest organizacja imprez czy festynów. Tego typu inicjatywy integrują społeczność lokalną oraz promują małe ojczyzny. Wsparcie w ramach konkursu trafi właśnie na organizację takich wydarzeń – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

 

Celem konkursu ogłoszonego  przez działający w Urzędzie Marszałkowskim Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich jest aktywizacja lokalnych instytucji i stowarzyszeń do partnerstwa przy organizacji plenerowych, weekendowych imprez na wsiach w całym regionie. Wnioskodawcami mogą być organizacje i instytucje posiadające osobowość prawną, zarejestrowane w bazie partnerów KSOW. Zaplanowane wydarzenia powinny odbyć się pomiędzy 2 czerwca a 14 października. 

 

W puli konkursu zarezerwowano 100 tysięcy złotych, maksymalny poziom dofinansowania jednego projektu wynosi 4 tysiące złotych. W ramach ubiegłorocznego konkursu dofinansowanie otrzymały m.in. pikniki w Pakości (powiat inowrocławski) i Smarglinie (powiat radziejowski) czy Festiwal Smaków Dyniowych w Tłuchowie (powiat lipnowski). Więcej tutaj.

 

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

 8 marca 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 20 marca 2018 r.