Aktualności

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

Marszałkowski Bal Dobroczynny – artystycznie na najwyższym poziomie

Sto siedemdziesiąt par bawiło się w szczytnym celu podczas VII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego na toruńskich Jordankach. Wydarzeniu towarzyszyła bogata oprawa artystyczna z udziałem blisko osiemdziesięciorga artystów.

 

Gości witała muzyka w wykonaniu kwartetu smyczkowego Orkiestry Kameralnej Capelli Bydgostiensis, laureatów ubiegłorocznego Fryderyka w kategorii „Najlepszy album polski za granicą”. Bal rozpoczęły występy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska do muzyki Orkiestry Wojskowej Bydgoszcz. Można było usłyszeć Marsz Polonii oraz walc Barbary skomponowany przez Waldemara Kazaneckiego do filmu „Noce i dnie”. Poloneza Wojciecha Kilara z „Pana Tadeusza” zatańczyła już cała sala.

 

Wyjątkową atrakcją wieczoru był pokaz taneczny Anny Głogowskiej i Marcina Olszewskiego – tancerzy najwyższej międzynarodowej klasy S. Duet  zaprezentował salsę oraz tango, a następnie do wspólnej zabawy zaprosił gości. Jeszcze przed licytacją główną aktorka Krystyna Podleska wygłosiła monolog „High life” Jerzego Jurandota. Oprawę muzyczną zabawy tanecznej balu zapewnił Eljazz Big Band. Goście bawili się przy standardach polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.

 

Podczas balu nie mogło zabraknąć wykwintnego menu. Jego autorem był znany kucharz Artur Moroz, szef znajdującej się na Jordankach restauracji Pikado. Na stołach pojawiły się między innymi dania z gęsiny (gęś faszerowana w kapuście, półgęsek i gęś faszerowana w całości), różnorodne ciasta i sałatki. Jak na karnawał przystało nie zabrakło domowych faworków.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

26 stycznia 2017 r.