Aktualności

Dziękujemy darczyńcom za udział w balu i licytacji, za wielkie serce; fot. Mikołaj Kuras
Dziękujemy darczyńcom za udział w balu i licytacji, za wielkie serce; fot. Mikołaj Kuras

Dziękujemy za serce

Już zebrane 200 tysięcy złotych i pobity ubiegłoroczny rekord licytacyjny to najważniejsze elementy podsumowania tegorocznej edycji Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego, które przedstawili 26 stycznia marszałek Piotr Całbecki i odpowiedzialna za organizację wydarzenia dyrektor marszałkowskiego Departamentu Promocji Edyta Macieja-Morzuch. Pieniądze można jeszcze wpłacać do końca lutego, ostateczne rozliczenie przedstawimy na początku marca. 

 

– Za państwa pośrednictwem dziękujemy wszystkim darczyńcom za udział w balu i licytacji, za wspaniałą zabawę i wielkie serce – mówił na krótkim spotkaniu podsumowującym z mediami marszałek Piotr Całbecki. – Dochód zostanie równo podzielony między beneficjentów, którymi są instytucje pomocowe działające na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych oraz środowisk wykluczonych, co oznacza, że każda z tych instytucji otrzyma jedną piątą zebranych środków. Wiemy, że bydgoskie siostry albertynki urządzą za to łaźnię dla bezdomnych, Fundacja Światło planuje zakupy wyposażenia, pozostałe podmioty deklarowały przeznaczenie ich na bieżące wydatki.  

 

 

Na balu, który odbył się 21 stycznia w sali koncertowej na toruńskich Jordankach, bawiło się 170 par, przedmioty na aukcję podarowało 130 darczyńców, w tym znane osobistości. Licytacja główna i cicha przyniosły łącznie 150 tysięcy złotych. Najwyżej licytowano gitarę z autografem Stinga i grafikę Zdzisława Beksińskiego, które ostatecznie poszły po 15 tysięcy złotych. Są kolejne deklaracje wpłat, a jeden z uczestników imprezy, budowlaniec z Torunia, zadeklarował przeprowadzenie remontu w bydgoskiej Kuchni Brata Alberta oraz w ośrodku sióstr orionistek we Włocławku. 

 

Łączny dochód z siedmiu edycji Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego przekroczył milion złotych.

 

 

Czytaj też

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

26 stycznia 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 31 stycznia 2017 r.

 

Dziękujemy darczyńcom za udział w balu i licytacji, za wielkie serce; fot. Mikołaj KurasDziękujemy darczyńcom za udział w balu i licytacji, za wielkie serce; fot. Mikołaj KurasDziękujemy darczyńcom za udział w balu i licytacji, za wielkie serce; fot. Mikołaj KurasDziękujemy darczyńcom za udział w balu i licytacji, za wielkie serce; fot. Mikołaj Kuras