Aktualności

Spotkanie z Unisław Team w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński
Spotkanie z Unisław Team w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński

Gratulacje dla Unisław Team

Marszałek Piotr Całbecki spotkał się 26 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim z zawodnikami Unisław Team – brązowymi medalistami Mistrzostw Polski w futsalu do 20 lat.

 

– To, że miejscowość jest mała nie musi oznaczać, że nie może specjalizować się w jednej dziedzinie sportu i odnosić w niej sukcesów. Zdobycie medalu w Mistrzostwach Polski to wielkie wydarzenie. Serdecznie gratuluję zawodnikom i trenerom Unisław Team – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Drużyna z Unisławia (powiat chełmiński) wywalczyła brązowe medale podczas grudniowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Oleśnicy (województwo dolnośląskie). W zawodach wzięło udział 16 drużyn z całego kraju. Zwyciężył zespół Rekord Bielsko-Biała, który pokonał w finale drużynę UMCS Lublin . W meczu o trzecie miejsce zawodnicy z Unisławia pokonali w rzutach karnych drużynę z Bochni. To kolejny sukces zawodników z Unisławia – w ubiegłym roku w mistrzostwach Polski drużyna zdobyła srebrny.

 

Brązowi  medaliści  Młodzieżowych  Mistrzostw  Polski  w  Futsalu  U-20: Krystian Belzyt (kapitan), Karol Czyszek, Szymon Kocieniewski, Daniel Palmowski, Karol Kaczmarek, Norbert Czachorowski, Wojciech Białobrzeski, Damian Fijałkowski, Kacper Szerbart, Łukasz Komur, Kasper Buller, Daniel Kortas, Michał Mielniczek (bramkarz), Dawid Wędołowski (bramkarz).

 

W spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim uczestniczyli także trener medalistów Jerzy Siemieniecki  oraz wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

26 stycznia 2017 r.

 

Spotkanie z Unisław Team w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z Unisław Team w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z Unisław Team w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z Unisław Team w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z Unisław Team w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z Unisław Team w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński