Aktualności

Marszałek podczas briefingu prasowego, 22 marca, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Marszałek podczas briefingu prasowego, 22 marca, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek prosi medyków o wsparcie oddziałów covidowych

W sytuacji obecnego przyspieszenia epidemii lada chwila może zabraknąć personelu przy łóżkach chorych. Marszałek Piotr Całbecki wystosował do lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych apel o zgłaszanie się do pracy na oddziałach covidowych.

„Wobec pogarszającej się z każdym dniem sytuacji epidemicznej zmuszeni jesteśmy uruchomić wszystkie możliwe rezerwy systemu ochrony zdrowia. W województwie kujawsko-pomorskim zwiększana jest stopniowo liczba łóżek dla pacjentów chorych na Covid-19, brakuje jednak niezbędnego personelu. Problemy dotyczą większości szpitali i poszczególnych oddziałów covidowych. Placówki województwa kujawsko-pomorskiego posiadają zasoby w zakresie dostępnych łóżek i niezbędnego sprzętu medycznego. Niestety bez kadry medycznej nie jest realne wykorzystanie potencjału szpitali i uruchomienie kolejnych miejsc dla potrzebujących wsparcia medycznego pacjentów.” – czytamy w apelu, który został przesłany na ręce szefów wszystkich placówek służby zdrowia w Kujawsko-Pomorskiem, a także do regionalnych izb lekarskich i pielęgniarskich. 

Podczas briefingu prasowego (22 marca) gospodarz województwa zwrócił się też do mieszkańców regionu: – Pamiętajmy o zachowaniu dystansu społecznego, noszeniu masek, częstym myciu i dezynfekcji rąk. W obliczu obecnej sytuacji epidemicznej tylko dzięki odpowiedzialnej postawie i podporządkowaniu się obostrzeniom możemy przerwać transmisję wirusa. Dbajmy o siebie i innych.

Zobacz Pakiet antykryzysowy pozwolił uniknąć zapaści

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

26 marca 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 30 marca 2021 r.