Aktualności

Dyrektor Filharmonii Pomorskiej Maciej Puto, fot. Tymon Markowski
Dyrektor Filharmonii Pomorskiej Maciej Puto, fot. Tymon Markowski

Maciej Puto dyrektorem Filharmonii Pomorskiej

Maciej Puto, który od września 2015 kierował FP jako pełniący obowiązki dyrektora, został przez zarząd województwa oficjalnie powołany na szefa tej instytucji (do 31 sierpnia 2020 roku). Stanowisko w tej sprawie otrzymaliśmy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Przypomnijmy: Maciej Puto zwyciężył w przeprowadzonym w ubiegłym roku konkursie, prezentując najlepszą koncepcję zarządzania oraz najciekawszą ofertę programową, uzyskał też pozytywną opinię Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność, ale nominacji nie zaakceptowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. FP jest współprowadzona przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego i MKiDN, dlatego tego rodzaju kwestie wymagają akceptacji obu tych instytucji. „Uznaję powołanie pana Macieja Puto (…) za uzgodnione” – brzmi konkluzja skierowanego do marszałka Piotra Całbeckiego pisma wicepremiera Piotra Glińskiego z 31 marca.

 

Maciej Puto jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i studiów dla menedżerów kultury w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Wcześniej był między innymi rzecznikiem prasowym filharmonii i dyrektorem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Konferansjer, scenarzysta i producent koncertów, prowadził autorski program muzyczny w bydgoskim paśmie TVP, ma też na koncie organizację wielu imprez muzycznych z najwyższej półki. W macierzystej uczelni prowadzi zajęcia z marketingu kultury i komunikacji społecznej.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

21 kwietnia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 22 kwietnia 2016 r.