Aktualności

fot. Lokalna Żywność
fot. Lokalna Żywność

Lokalna Żywność – zapraszamy na zakupy

Zapraszamy na zakupy w sklepie internetowym Lokalna Żywność. Okienko zakupowe jest już otwarte, zamówienia można składać do 14 listopada do godziny 12. Odbiór zamówień 17 listopada w trzech lokalizacjach w Toruniu. Pilotażowo wprowadziliśmy możliwość skorzystania z dostawy do domu na terenie Torunia w cenie 20 zł. Zakupy powyżej 200 zł zostaną dostarczone bezpłatnie. W ofercie Lokalnej Żywności nowości: rolowany boczek, czarny salceson z ozorami, dynia w zalewie czy pasta z wędzonej makreli.

 

– Kujawsko-Pomorskie kusi różnorodnością smaków, a wśród produktów oferowanych w naszym sklepie internetowym każdy znajdzie coś dla siebie. To także świetny pomysł na upominek – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Zamówione produkty będą gotowe do odbioru w czwartek 17 listopada w jednym z trzech miejsc w Toruniu:

  • na trzecim piętrze w bufecie Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 od 14.30 do 16,
  • budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16, w godzinach od 14.30 do 16.30,
  • Auli UMK przy ulicy Jurija Gagarina 11, od 15 do 16.

 

Produkty od początku do końca powstają w jednym gospodarstwie. Jest to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha produkcji żywności. Zamówienia są zbierane odpowiednio wcześniej, aby dostawa mogła odbyć się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Dzięki temu są one najświeższe, co zapewnia najwyższą jakość. Produkty są dostarczane w ekologicznych torbach wielorazowego użytku, a mleko sprzedawane w butelkach zwrotnych. Zakupy na Lokalnej Żywności to także wsparcie lokalnego biznesu.

 

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona naszych dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@lokalna-zywnosc.pl.

 

Świeże produkty pochodzące od lokalnych rolników można zakupić także na wielu targowiskach w regionie, które przeszły gruntowną rewitalizację dzięki środkom unijnym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

8 listopada 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 10 listopada 2022 r.