Aktualności

Fot. Marek Dembski

„Lato na wsi” w Minikowie

W najbliższy weekend (9-10 maja) w Minikowie (powiat nakielski) tradycyjnie już Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje targi turystyczno-ogrodnicze „Lato na wsi”. Podczas imprezy przedstawiona zostanie różnorodna oferta gospodarstw ekologicznych i agroturystycznych.

 

W programie wydarzenia znajdzie się wiele atrakcji, między innymi największa w województwie wystawa ogrodnicza, na której będzie można kupić, prosto od producenta, rośliny i sadzonki, nasiona i cebulki roślin ozdobnych, obejrzeć pokazy pracy kosiarek oraz wystawę psów ras pierwotnych.Nie zabraknie także ciekawych rywalizacji, takich jak zawody strażackie i konne.

 

Poznamy także zwycięzców konkursu na najpiękniejsze stoisko ogrodnicze targów i konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne” oraz laureatów wojewódzkiego etapu konkursu ogłoszonego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Mój Rynek – Mój Produkt”. W niedzielę (10 maja) odbędzie się regionalny etap konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” na najlepszy produkt żywnościowy oraz na najlepszą potrawę regionalną.

 

Targi „Lato na wsi” rokrocznie cieszą się dużym zainteresowaniem wystawców i zwiedzających – w ich ubiegłorocznej edycji uczestniczyło 217 firm i ponad 18 tysięcy gości.

 

Targom towarzyszyć będzie wiele imprez i pokazów, takich jak:

  • Krajowa Wystawa Szpiców i Psów Ras Pierwotnych;
  • Regionalna Wystawa Zwierząt Futerkowych, Drobiu Ozdobnego i Gołębi Rasowych;
  • warsztaty kulinarne;
  • prezentacja powiatów;
  • konkurs dla publiczności pt. Poznaj produkt ekologiczny;
  • pokazy pracy mechanicznego sprzętu ogrodniczego i komunalnego;
  • występy zespołów ludowych;

 

W punkcie informacyjno-edukacyjnym prowadzone będą: pomiary ciśnienia tętniczego krwi, pokazy udzielania pierwszej pomocy, promocja zdrowego stylu życia oraz profilaktyka onkologiczna.

 

Organizacja targów „Lato na wsi” jest współfinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 (Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich).

 

Szczegółowe informacje wraz z programem targów „Lato na Wsi” tutaj.

 

Departament Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego

 

8 maja 2015 r.