Aktualności

Kurs języka esperanto w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Kurs języka esperanto w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Kurs języka esperanto w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

W Muzeum Etnograficznym w Toruniu trwają zajęcia podstawowego kursu języka esperanto. Wczoraj (4 marca) odbyło się kolejne spotkanie.

 

Kurs jest przeznaczony dla starszej młodzieży i osób dorosłych. Zajęcia zaplanowano na pięć poniedziałków w godzinach 17-18.30, uczestniczy w nich kilkanaście osób. Lekcje prowadzi Maria Pokrzywnicka.

 

Osoby uczestniczące w kursie są zainteresowane poznawaniem innych krajów, ich kultury i codziennego życia, rozumieją wspólny język rozumieją jako przydatne narzędzie budowania przyjaznych relacji. Nauka języka pozwala ćwiczyć sprawność umysłu, pamięć, uwagę, koncentrację oraz mówienie, rozumienie ze słuchu, czytanie i pisanie w  języku innym, niż własny.

 

Nauka esperanta wymaga średnio 5-krotnie mniejszego nakładu pracy niż w przypadku nauki obcego języka naturalnego. Znajomość esperanta umożliwia udział w  kongresach krajowych i światowych, w imprezach, wczasach.

 

Muzeum Etnograficzne w Toruniu jest jedną z piętnastu instytucji kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej o jednostkach kultury w zakładce „Inwestycje w dziedzinie kultury”.

 

Muzeum Etnograficzne w Toruniu

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

24 stycznia 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 5 marca 2019 r.

 

Kurs języka esperanto w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKurs języka esperanto w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKurs języka esperanto w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKurs języka esperanto w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKurs języka esperanto w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl