Aktualności

„Złoto i liście” w realizacji Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego, fot. Tymon Markowski
„Złoto i liście” w realizacji Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego, fot. Tymon Markowski

Kultura w zasięgu

Zachęcamy do korzystania z internetowego informatora kulturalnego Pomorza i Kujaw – kulturawzasiegu.pl oraz uruchomionej wraz z nim mobilnej aplikacji na komórki i tablety. Portal powstał w ramach realizowanego przez Urząd Marszałkowski partnerskiego projektu e-Kultura.

 

„Kultura w zasięgu” to system informacji o działalności instytucji kultury w Kujawsko-Pomorskiem i organizowanych przez nie wydarzeniach. Skala projektu jest na tyle duża aby wyjść poza granice miast i gmin (serwisów miejskich i gminnych) oraz na tyle lokalna aby nie pomijać małych przedsięwzięć i obiektów poza aglomeracjami miejskimi. Portal jest prowadzony przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury. Redakcja zaprasza wszystkich zainteresowanych do współtworzenia jego treści.

 

Poza kalendarzem i mapą kultury użytkownicy odnajdą tu ciekawe artykuły, zdigitalizowane zbiory, informacje o ofercie edukacyjnej, warsztatach, kursach, przeglądach i periodykach oraz wiele innych informacji. Serwis zawiera również elementy społecznościowe, możliwość ustawiania powiadomień o nadchodzących wydarzeniach oraz dzielenia się informacjami z innymi. W wersji mobilnej udostępniono także mechanizm geolokalizacji, pozwalający określić znajdujące się w naszym zasięgu obiekty i wydarzenia.

 

Budowa portalu kulturawzasiegu.pl to część modułu e-Kultura realizowanego przy udziale środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Uczestniczyło w nim 16 instytucji z regionu (lista). Jego celem jest przybliżenie mieszkańcom oferty kulturalnej w regionie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Przedsięwzięcie objęło także między innymi modernizację infrastruktury teleinformatycznej i zakup sprzętu do digitalizacji zbiorów instytucji, a także instalację kilkudziesięciu wielkoformatowych wyświetlaczy z informacjami o ciekawych wydarzeniach. Wartość przedsięwzięcia to 8,8 miliona złotych. E-kultura jest częścią większego projektu „e-Usługi – e-Organizacji – pakiet rozwiązań informatycznych dla jednostek organizacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego”.

 

Czytaj też:

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

 

6 kwietnia 2016 r.