Aktualności

„Odlot" w Teatrze Wilama Horzycy, fot. Andrzej Goiński
„Odlot" w Teatrze Wilama Horzycy, fot. Andrzej Goiński

Kultura na weekend: w sylwestrowo-noworocznym klimacie

Wojewódzkie instytucje kultury na najbliższy weekend przygotowały sylwestrowo-noworoczne spektakle i koncerty. Zapraszamy między innymi do Opery Nova, Filharmonii Pomorskiej, Teatru im. Wilama Horzycy i Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego.

 

Koncerty sylwestrowo–noworoczne w Operze Nova to wyjątkowe wydarzenia, na które mieszkańcy nie tylko naszego regionu czekają cały rok. Widowiskowe spektakle łączące elementy gali operowej i scenicznego show na scenie opery po raz pierwszy widzowie zobaczyli w środę (28 grudnia). I tak codziennie do wieńczącego koncertu noworocznego, doświadczą wyjątkowego widowiska z feerią barw i niezapomnianą muzyką. Więcej na stronie opery.

 

Filharmonia Pomorska zaprosi w tym roku na wiedeńskie koncerty sylwestrowe. Dwukrotnie podczas dwóch ostatnich wieczorów roku (30 i 31 grudnia) Orkiestra Symfoniczna FP pod dyrekcją Kaia Bumanna oraz Joanna Freszel (sopran) zabiorą gości nad Dunaj. Zabrzmią utwory Johanna Straussa (między innymi arie Adeli z „Zemsty nietoperza” i „Nad pięknym modrym Dunajem) oraz Josefa Straussa. Więcej na stronie filharmonii.

 

„Każdemu zdarzają się w życiu chwile, kiedy chciałby wsiąść do samolotu byle jakiego, nie dbać o bagaż i … o spadochron. Niestety większość z nas jest uziemiona w codzienności i nawet nie śmie marzyć o ucieczce na Seszele czy Mauritius.” – tak Teatr im. Wilama Horzycy zapowiada sylwestrowo-noworoczny spektakl „Odlot”, podczas którego będzie można usłyszeć znane polskie przeboje: „Kocham wiosnę”, „Cygańska dusza”, „Pamiętasz była jesień” „Batumi” „Pamelo żegnaj”, „Daj mi tę noc”, „Czy lubi Pani cza czę”, „Kocham się”. Więcej na stronie teatru.

 

Na scenie Teatru Muzycznego w wieczór sylwestrowy duet śpiewających aktorów, Paulina Grochowska i Kamil Dominiak, zaprezentuje znane i lubiane przeboje z musicali, między innymi „Miss Saigon, „Deszczowej piosenki, „Grease, czy „Les Miserables. Atrakcją wieczoru będzie pokaz stepowania w wykonaniu Kamila Dominiaka, jednego z najlepszych tancerzy stepujących w kraju. Po koncercie pracownicy teatru zaproszą na lampkę szampana i drobny poczęstunek. Więcej na stronie teatru.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

29 grudnia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 30 grudnia 2016 r.