Aktualności

„Musicodrama 3” w Teatrze Muzycznym w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
„Musicodrama 3” w Teatrze Muzycznym w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Kultura na koniec tygodnia

Najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą to między innymi koncerty w ramach cykli „Wakacje z Chopinem” i „Rzeka Muzyki”, a także spektakl w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu, wieczór filmowy poświęcony twórczości i postaci Edwarda Stachury oraz jarmark ekologiczny w Brodnicy.

 

W niedzielę (23 lipca) czwarty koncert z cyklu „Wakacje z Chopinem”. Tym razem na scenie Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni wystąpi pianista Bartłomiej Wezner. W programie nawiązujące do rodzimego folkloru utwory Chopina: „Polonez A-dur”, „Polonez As-dur”, „Fantaisie-Impromptu cis-moll”, „Nokturn F-dur”, etiudy nr 2 a-moll, nr 5 Ges-dur i nr 12 c-moll („Rewolucyjna”) oraz opracowane przez Liszta pieśni Chopina „Życzenie”, „Wiosna”, „Pierścień, i „Hulanka”. Więcej na stronie ośrodka.

 

Także w niedzielę (23 lipca) w Bydgoszczy odbędzie się kolejna odsłona koncertowego cyklu w amfiteatrze Opery Nova nad Brdą „Rzeka muzyki”. W przepięknej scenerii w wykonaniu wokalistki jazzowej Magdaleny Cichockiej zabrzmią utwory Stinga. Podczas koncertu „Sting na jazzowo” nie zabraknie najbardziej znanych utworów brytyjskiego artysty. Więcej o projekcie „Rzeka muzyki”.

 

Matka i córka, dwa pokolenia, dwa światy muzyczne. Jazzowe nuty przeplatające się ze słynnymi ariami operowymi. Czy konflikt pokoleń da się zażegnać za pomocą muzyki? Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć spektakl Teatru Muzycznego w Toruniu „Musicodrama 3”. Udział biorą  Bożena Zawiślak-Dolny (solistka Opery Krakowskiej), Katarzyna Zawiślak-Dolny (aktorka Teatru im. Juliusza Słowackiego) i Jerzy Kluzowicz (pianista, kompozytor i aranżer muzyki teatralnej i filmowej). Więcej na stronie teatru.

 

Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim zaprasza w piątek (21 lipca) na Stachurowy Wieczór Filmowy. W sali kolumnowej aleksandrowskiego dworca kolejowego będzie można obejrzeć cztery filmy dokumentalne związane z postacią Edwarda Stachury: „Jestem niczyj”, „Biała lokomotywa”, „Edward stachura z tego świata” „Ocalić od zapomnienia… śladami Edwarda Stachury”, Spotkanie wpisuje się w obchody Roku Edwarda Stachury w Aleksandrowie Kujawskim. Więcej na stronie MCK.

 

W niedzielę (23 lipca) w Brodnicy odbędzie się XII Międzynarodowy Jarmark Ekologiczny. W programie między innymi koncerty zespołów Krok, Wesołe Kumoszki i The Nierobbers, wokalistów z centrum „star-team”, występ teatru tańca Kwieciste gwiazdy z Ukrainy, a także konkursy przyrodnicze i ekologiczne, animacje dla dzieci oraz kilkadziesiąt stoisk z żywnościa ekologiczną, wyrobami artystycznymi i roślinami ozdobnymi. więcej na stronie Urzędu Miasta Brodnicy.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni i Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

20 lipca 2017 r.