Aktualności

Toruńskie wędrówki szlakiem św. Jakuba, fot. Mikołaj Kuras
Toruńskie wędrówki szlakiem św. Jakuba, fot. Mikołaj Kuras

Turystyczne projekty ngo-sów

Obchody Dnia Świętego Jakuba, które odbyły się w niedzielę (23 lipca) w Toruniu to jedna z imprez turystycznych przygotowanych dzięki marszałkowskiemu wsparciu dla organizacji pozarządowych. W tym rok środki Urzędu Marszałkowskiego pomogą w organizacji 33 różnego rodzaju rajdów, zlotów, konkursów, szkoleń i innych projektów związanych z turystyką.

 

– Przedsięwzięcia i imprezy organizowane przez organizacje pozarządowe to ważny wkład w rozwój regionalnej oferty turystycznej oraz popularyzację i upowszechnianie turystyki na Kujawach i Pomorzu. To dzięki takim inicjatywom atrakcyjność turystyczna naszego województwa rośnie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Zarząd województwa przyznał wsparcie na organizację imprez turystycznych i krajoznawczych w ramach konkursu na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w 2017 roku. Suma dofinansowania to blisko 100 tysięcy złotych. Pomoc na organizację rajdów pieszych i rowerowych, konkursów i szkoleń dla przedstawicieli branży turystycznej otrzymały między innymi lokalne organizacje turystyczne, oddziały Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Związek Harcerstwa Polskiego i inne stowarzyszenia zajmujące się organizacją aktywnego wypoczynku. Dofinansowanie z budżetu województwa trafiło też na znakowanie szlaków turystycznych.

 

Wśród dotowanych projektów są między innymi: imprezy turystyczne dla dzieci, młodzieży i członków PTTK organizowane przez oddział PTTK im. Antoniego Słowińskiego w Strzelnie, „Wędrowanie z Kiwaczkami” przygotowane przez bydgoski hufiec ZHP, V Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy dla dzieci szkół podstawowych organizowany przez oddział przewodnicki PTTK w Toruniu, a także IX Rajd im. Kpt. Pawła Cymsa, którego organizatorem jest oddział PTTK w Inowrocławiu.

 

Lista wszystkich przedsięwzięć

 

W niedzielę (23 lipca) Fundacja „Zamek Dybów i Gród Nieszawa” zaprosiła do wspólnej wędrówki kujawsko-pomorskim odcinkiem Szlaku św. Jakuba. W ramach wydarzenia „Śladami Św. Jakuba. Odnajdź siebie na Camino Polaco” w Toruniu odbyły się: msza święta w kościele św. Jakuba, gra miejska i pochód pielgrzymów na trasie od kościoła do Zamku Dybów, a także koncert zespołu Liarman prezentującego dawną muzykę hiszpańską m.in. związaną z pielgrzymowaniem i wspólne ognisko na Zamku Dybów. Na zamku dostępna była też wystawa poświęcona pieszej wędrówce Grzegorza Zmuda Trzebiatowskiego do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

19 lipca 2017 r.

ostatnia aktualizacja: 24 lipca 2017 r.

 

Toruńskie wędrówki szlakiem św. Jakuba, fot. Mikołaj KurasToruńskie wędrówki szlakiem św. Jakuba, fot. Mikołaj KurasToruńskie wędrówki szlakiem św. Jakuba, fot. Mikołaj KurasToruńskie wędrówki szlakiem św. Jakuba, fot. Mikołaj KurasToruńskie wędrówki szlakiem św. Jakuba, fot. Mikołaj KurasToruńskie wędrówki szlakiem św. Jakuba, fot. Mikołaj KurasToruńskie wędrówki szlakiem św. Jakuba, fot. Mikołaj KurasToruńskie wędrówki szlakiem św. Jakuba, fot. Mikołaj KurasToruńskie wędrówki szlakiem św. Jakuba, fot. Mikołaj KurasToruńskie wędrówki szlakiem św. Jakuba, fot. Mikołaj KurasToruńskie wędrówki szlakiem św. Jakuba, fot. Mikołaj KurasToruńskie wędrówki szlakiem św. Jakuba, fot. Mikołaj KurasToruńskie wędrówki szlakiem św. Jakuba, fot. Mikołaj KurasToruńskie wędrówki szlakiem św. Jakuba, fot. Mikołaj KurasToruńskie wędrówki szlakiem św. Jakuba, fot. Mikołaj Kuras