Aktualności

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Firma przyjazna rodzinie

Jeszcze do piątku (15 września) czekamy na zgłaszanie kandydatur w ogłoszonym przez zarząd województwa konkurs dla pracodawców, w którym wyróżnimy inicjatywy i rozwiązania ułatwiające pracownikom godzenie ról zawodowych i społecznych. Tytuł „Kujawsko-Pomorska firma przyjazna rodzinie” przyznamy w trzech kategoriach: przedsiębiorstwa, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe.

 

– Pracodawcy coraz częściej dostrzegają, że przyjęcie mechanizmów i klimatu przyjaznego rodzinom to opłacalna inwestycja, bo zaangażowane i stabilne kadry są ważną częścią kapitału firmy, wizerunku instytucji, pozycji organizacji non profit. Zależy nam na przyjmowaniu rozwiązań przyjaznych pracownikom wychowującym dzieci, ale nie tylko. Z podobnego wsparcia powinny też móc korzystać osoby opiekujące się starszymi lub niepełnosprawnymi członkami rodzin – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Możliwości jest wiele – od ruchomego czasu pracy i pracy w niepełnym wymiarze, przez firmowe przedszkola i żłobki, po telepracę. Wiele z nich przetestowano już i wdrożono w Europie, także w Polsce.  

 

Czekamy na zgłoszenia – od pracodawców i zadowolonych pracowników.  

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

20 lipca 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 12 września 2017 r.