Aktualności

Koncert w Filharmonii Pomorskiej, fot. Tymon Markowski
Koncert w Filharmonii Pomorskiej, fot. Tymon Markowski

Kultura na weekend

Na najbliższe spotkanie z kulturą w regionie polecamy pierwszy spektakl Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w toruńskim CKK Jordanki (więcej), koncerty w Filharmonii Pomorskiej i Pałac Lubostroń, wernisaż wystawy w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz warsztaty upcyclingu w Książnicy Kopernikańskiej.

 

W Filharmonii Pomorskiej w piątek (11 marca) w ramach koncertu „Klasyka XX wieku” zabrzmią Koncert skrzypcowy Chaczaturiana i Koncert na orkiestrę Witolda Lutosławskiego. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna FP pod dyrekcją Pawła Przytockiego, partie skrzypiec wykona Katarzyna Duda. Koncert poprowadzi Dorota Borowicz, laureatka konkursu na konferansjera muzycznego FP. Więcej.

 

W piątek (11 marca) w bydgoskim KPCK odbędzie się wernisaż wystawy „Osiem Kobiet – tkanina dwuosnowa z Podlasia”. W Salonie Hoffman będzie można obejrzeć tkaniny powstają poprzez połączenie dwóch wątków w dwóch kolorach i osnowy w kolorach wątków, które tworzą dwie przenikające się warstwy. W końcowym efekcie powstaje kompozycja gdzie jedna strona tkaniny jest odwrotnością kolorystyczną drugiej. Wystawa pokazująca jedno z najciekawszych i najoryginalniejszych zjawisk polskiej sztuki ludowej będzie dostępna do 27 maja. Więcej.

 

Również w piątek (11 marca) Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza do swojej filii przy ulicy Konstytucji 3 Maja 10 na warsztaty z upcyclingu, czyli metody przetwarzania materiałów wtórnych, w wyniku którego powstają produkty o wyższej (up) wartości niż przetwarzane surowce. Na zajęcia należy zabrać ze sobą przynajmniej jedną koszulkę i nożyczki. Prowadzący pokażą jak zrobić z niej np. gustowny naszyjnik. Więcej.

 

Pałac Lubostroń w Lubostroniu zaprasza w niedzielę (13 marca) na dwa koncerty. O godzinie 11 podczas koncertu dla dzieci Michał Litwa (wiolonczela) i Katarzyna Nowaczewska – Manthey (fortepian) będą prezentować tajniki gry na wiolonczeli. O godzinnie 17 odbędzie się koncert z cyklu „poLUB jazz”, podczas którego wystąpi zespół Rafał Gorzycki Trio. Więcej.

 

Filharmonia Pomorska, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury, Książnica Kopernikańska i Pałac Lubostroń są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 Czytaj też:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 marca 2016 r.