Aktualności

Balet „Fascynacje” w Operze Nova, fot. Marek Chełminiak
Balet „Fascynacje” w Operze Nova, fot. Marek Chełminiak

Kultura na weekend

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy koncerty w Filharmonii Pomorskiej i Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, balet w Operze Nova oraz spektakl w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym.

 

Filharmonia Pomorska proponuje melomanom w piątek (4 marca) koncert z cyklu „Wiek Szostakowicza”. Orkiestra Symfoniczna FP pod dyrekcją Kaia Bumana zaprezentuje Symfonię „Praską” Mozarta i VII Symfonię „Leningradzką” Szostakowicza. Podczas koncertu znany aktor Mirosław Baka będzie czytać powieść rosyjskiego autora Daniiła Granina „Mój lejtnant. Wspomnienia obrońcy Leningradu”. Więcej.

 

Opera Nova zaprasza w sobotę i niedzielę (5 i 6 marca) na spektakl baletowy „Fascynacje”. Przedstawienie składa się z pięciu obrazów z muzyką Bacha, Paganiniego, Parta, Mozarta i Sibeliusa. Choreografię stworzyli Fin Jorma Elo i Włoch Mauro de Candia. Więcej.

 

Tria fortepianowe Wasyla Barwińskiego, Antonína Dvořáka i Fryderyka Chopina wykona w niedzielę(6 marca) w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni Lwowskie Trio Fortepianowe w składzie: Kateryna Poteriajewa (skrzypce), Olga Szutko (wiolonczela) Natalia Rewakowicz (fortepian). Bilety w cenie 15/20 złotych można nabywać przed koncertem w kasie Ośrodka Chopinowskiego po wcześniejszej rezerwacji. Więcej.

 

„Siostry Parry” w niedzielę (6 marca) ponownie zagoszczą na scenie Teatru Muzycznego w Toruniu. Spektakl opowiada o siostrach Pegelman, które wyruszyły z małego galicyjskiego miasteczka do Nowego Jorku. Szalone lata 20. ubiegłego wieku, zderzenie wyobrażeń z rzeczywistością, szare życie emigranta – to wszystko składa się na muzyczną opowieść o marzeniach, miłości, przyjaźni i tęsknocie. Więcej.

 

Opera Nova, Filharmonia Pomorska, Ośrodek Chopinowski w Szafarni i Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

3 marca 2016 r.