Aktualności

fot. Wojtek Szabelski/freepress

Konkurs dla młodych poetów

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem zaprasza młodych poetów-amatorów do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Gustawa Zielińskiego. Prace można nadsyłać do 15 kwietnia.

 

Celem konkursu jest pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej dzieci i młodzieży, konfrontacja ich poetyckiej twórczości oraz promowanie młodych twórców. W rywalizacji mogą wziąć udział osoby w wieku 10-21 lat, piszące wiersze i niezrzeszone w profesjonalnym związku twórczym. Na konkurs należy przesłać zestaw trzech wierszy, które nie były wcześniej publikowane w wydawnictwach zwartych, czasopismach ogólnopolskich, oraz nie zostały nagrodzone w żadnych konkursach. Tematyka utworów jest dowolna. Prace konkursowe zostaną ocenione w odpowiednich kategoriach przez jury powołane przez organizatora konkursu. Dokładne informacje na temat konkursu dostępne są na stronie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem

 

Konkursowi patronuje marszałek województwa Piotr Całbecki. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się 4 czerwca 2016, w ramach corocznych obchodów „Dni Skępego”. O szczegółach laureaci zostaną powiadomieni listownie.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

3 marca 2016 r.