Aktualności

Wernisaż wystawy „(Nie)potrzebne, (nie)piękne, (nie)cenne. Reaktywacja rzeczy” w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, fot. archiwum muzeum
Wernisaż wystawy „(Nie)potrzebne, (nie)piękne, (nie)cenne. Reaktywacja rzeczy” w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, fot. archiwum muzeum

Kultura na świąteczny czas

Jeszcze przed świętami zapraszamy na dwa koncerty. W Filharmonii Pomorskiej zabrzmią kolędy, a w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się finał VII Festiwalu Cichej Muzyki. Natomiast w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do Muzeum Etnograficznego w Toruniu i Galerii Wozownia.

 

Filharmonia Pomorska jeszcze dziś (21 grudnia) zaprasza na koncert kolęd. Zabrzmią one w wykonaniu chóru Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod dyrekcją Bernarda Mendlika solistów i Benedykta Odyi, Małej Formacji Chóralnej pod dyrekcją Izabeli Cywińskiej-Łomżyńskiej oraz Michała Wachowiaka (organy) i Piotr Dąbrowskiego (fortepian). Więcej na stronie filharmonii.

 

W piątek (22 grudnia) w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego odbędzie się finał VII Festiwalu Cichej Muzyki. W programie muzyka Jana Sebastiana Bacha interpretowana przez jazzowy Jarek Kostka Quartet oraz chór Astrolabium. Więcej informacji tutaj.

 

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia swoje drzwi dla zwiedzających otworzą toruńskie Muzeum Etnograficzne i Galeria Wozownia. W etongrafiku będzie można oglądać nowa wystawę czasową „(Nie)potrzebne, (nie)piękne, (nie)cenne. Reaktywacja rzeczy”. Ekspozycja jest propozycją przyjrzenia się przedmiotom, które ludzie na różne sposoby ratują przed unicestwieniem, dając im drugie życie (więcej), aranżacje bożonarodzeniowe w Parku Etnograficznym i wystawę pokonkursowych fotografii 8. edycji „Etnoklimatów”. W Wozowni natomiast dostępne będą trzy wystawy „Formy przejściowe” Marty Szulc, „A Place in the Sun: Doświadczenie dynamicznego mapowania” Olgi Kisselevej i ekspozycja zbiorowa „Czarna dziura” (więcej).

 

Filharmonia Pomorska, Muzeum Etnograficzne w Toruniu i Galeria Wozownia są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

21 grudnia 2017 r.