Aktualności

Kujawsko-pomorskie stoisko na Tour Salon, fot. K-POT
Kujawsko-pomorskie stoisko na Tour Salon, fot. K-POT

Sukcesy na Tour Salon

Wyróżnieniem Acantus Aureus nagrodzono nasze regionalne stoisko na Targach Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu (15-17 października). Hasło ekspozycji brzmiało „Konstelacje dobrych miejsc”, przedstawiliśmy Bory Tucholskie, Pałuki, Ciechocinek, Inowrocław, Koronowo i Chełmno, a także Bydgoszcz, Włocławek i Toruń. Wśród 10 najlepszych produktów turystycznych 2015, wyróżnionych certyfikatami Polskiej Organizacji Turystycznej, znalazło się nasze Muzeum Archeologiczne w Biskupinie.

 

– To nowy sposób opowiadania o naszym regionie. Kujawsko-Pomorskie to konglomerat miejsc podkreślających nie tylko swoją unikatowość, ale też autonomię; miejsc, które wymykają się spod wspólnego mianownika. To spore wyzwanie w kontekście budowania wizerunku. Koncepcja „Konstelacji dobrych miejsc” powstała po to by łączyć to, czego pozornie połączyć się nie da. Zadaniem branży turystycznej na najbliższe lata będzie budowanie sieci wzajemnych powiązań, by móc zaoferować turystom wiele ciekawych ofert pobytu w naszym regionie. Efektem współpracy będą tzw. produkty sieciowe, wiążące ofertę gestorów bazy noclegowej, touroperatorów, przewodników, przewoźników, oferentów rozmaitych usług dodatkowych (kulinaria, wypożyczalnie sprzętu, usługi kulturalne, rozrywkowe itd.). Wszystko po to by turysta mógł w komfortowy sposób poznawać nasz region i dowolnie komponować swoją własną „konstelację” – wyjaśnia Agnieszka Kowalkowska z Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.   

 

By zachęcić targową publiczność i skupić jej uwagę na naszym stoisku, K-POT, która reprezentowała nas na targach, przygotowała animacje i krótkie inscenizacje, których bohaterami byli wynalazca dynamitu Alfred Nobel i bydgoskie Exploseum, piernikarki z Torunia, górnicy z Wioski Górniczej w Pile-Młynie, cystersi z Koronowa i Prasłowianie z Biskupina. Można też było zajrzeć do kuchni pałacu w Sypniewie, terrarium w Myślęcinku oraz ptasiego ogrodu w Rogowie.

Podczas gali drugiego dnia targów zostały wręczone certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej „Najlepszy Produkt Turystyczny” – wśród wyróżnionych certyfikatem znalazło się Muzeum Archeologiczne w Biskupinie – i nagrody w konkursie „7 nowych cudów Polski” miesięcznika „National Geographic Traveler” – tytuł otrzymało między innymi Chełmno. Odebraliśmy też nagrodę XXIV Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Wydana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego seria map parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii „mapy i atlasy”.

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

15 października 2015 r. 

Ostatnia aktualizacja: 20 października 2015 r.

 

Kujawsko-pomorskie stoisko na Tour Salon, fot. K-POTKujawsko-pomorskie stoisko na Tour Salon, fot. K-POT

 

Wręczenie certyfikatów POT, wśród wyróżnionych Muzeum Archeologiczne  w Biskupinie, fot. Monika AndruszkiewiczWręczenie certyfikatów POT, wśród wyróżnionych Muzeum Archeologiczne  w Biskupinie, fot. Monika AndruszkiewiczWręczenie certyfikatów POT, wśród wyróżnionych Muzeum Archeologiczne  w Biskupinie, fot. Monika Andruszkiewicz