Aktualności

Koncert we włocławskiej katedrze, fot. Andrzej Goiński
Koncert we włocławskiej katedrze, fot. Andrzej Goiński

Kujawsko-pomorski szlak organowy

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach (powiat inowrocławski) dziś (25 listopada) i kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Toruniu  w sobotę (26 listopada) będą gościć dwa ostatnie występy tegorocznego cyklu wędrujących po województwie koncertów organowych.

 

Utwory wokalno-organowe zaprezentują Michał Chorosiński (recytacje, śpiew), Fryderyk Stankiewicz (fortepian), Romuald Szałek (flety proste) oraz zespół wokalny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W Markowicach na organach zagra Adam Klarecki, zaś w Toruniu Marcin Łęcki. W obu występach muzycy wykonają po dwa utwory, w tym kantatę „Tryptyk Rzymski” napisaną przez Stankiewicza. W programie markowickiego koncertu znajdzie się także VI sonata organowa Mendelssohna, zaś w Toruniu zabrzmi Tocatta, adagio i fuga c-dur Bacha. Wstęp jest bezpłatny.

 

W ramach cyklu muzycy do tej pory wystąpili w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Włocławku i kościele pw. Św. Stanisława Biskupa w Brześciu Kujawskim (powiat włocławski).

  

Ideą projektu „Kujawsko-pomorski szlak organowy” jest umożliwienie równego dostępu do dóbr kultury dla wszystkich mieszkańców województwa, w tym przypadku do muzyki klasycznej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu, jednostka kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej informacji na stronie teatru.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu pod nazwą  Wsparcie opieki nad zabytkami Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2016 roku  realizowanego przez Województwo Kujawsko-Pomorskiego wraz z partnerami i jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 listopada 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 25 listopada 2016 r.

 

Koncert we włocławskiej katedrze, fot. Andrzej GoińskiKoncert we włocławskiej katedrze, fot. Andrzej GoińskiKoncert we włocławskiej katedrze, fot. Andrzej GoińskiKoncert we włocławskiej katedrze, fot. Andrzej GoińskiKoncert we włocławskiej katedrze, fot. Andrzej GoińskiKoncert we włocławskiej katedrze, fot. Andrzej Goiński