Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Specjaliści z Biura Rzecznika Praw Dziecka doradzą w Grudziądzu

W najbliższy piątek 18 listopada w Grudziądzu będzie można skorzystać z bezpłatnych porad specjalisty z warszawskiego Biura Rzecznika Praw Dziecka. Prawnik będzie pełnił dyżur w przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Sienkiewicza 22, pokój nr 1. Konsultacje będą prowadzone w godzinach od 10 do 16 osobiście bądź telefonicznie pod numerem 56 46 245 15.

 

Podczas dyżuru będzie można zasięgnąć porady w zakresie praw dziecka oraz możliwości ich zabezpieczenia przed bezprawną ingerencją. Będzie można również poinformować o indywidualnych przypadkach naruszenia praw dziecka. Na dyżur zapraszamy w szczególności z osoby chcące zgłosić przedstawicielowi z Biura Rzecznika Praw Dziecka sprawy dotyczące np. zaniedbań lub stosowania przemocy wobec dzieci, zagrożenia ich praw w sytuacjach konfliktów rodzicielskich, problemów w zapewnieniu dzieciom optymalnych warunków opiekuńczo-wychowawczych.

 

Będzie to czwarty z cyklu comiesięcznych dyżurów specjalistów z Biura Rzecznika Praw Dziecka w Kujawsko-Pomorskiem. Konsultacje zaplanowano w największych miastach województwa. Dotychczas porady prawne udzielane były w przedstawicielstwach Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy (4 lipca), we Włocławku (16 września) i w Toruniu (14 października). Ostatni z tegorocznego cyklu dyżurów prawnika z Biura Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie odbędzie się 12 grudnia w Inowrocławiu.

 

Prawnik z warszawskiego biura rzecznika udzielał również porad w ramach ubiegłorocznych wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci oraz Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Dyżur zorganizowano w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym w Toruniu. Mieszkańcy zgłaszali zarówno osobiście, jak i telefonicznie problemy dotyczące między innymi zabezpieczenia kontaktów, zapewnienia prawidłowego leczenia małoletnich oraz kwestii spadkowych. Więcej tutaj.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

 30 czerwca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 16 listopada 2016 r.