Aktualności

Wręczenie aktów nominacji do Kujawsko-Pomorskiej Rady Kobiet, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Wręczenie aktów nominacji do Kujawsko-Pomorskiej Rady Kobiet, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Kujawsko-Pomorska Rada Kobiet

Dwadzieścia osiem przedstawicielek świata biznesu, nauki, samorządu i kultury otrzymało we wtorek (26 marca) z rąk marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej akty powołania do Kujawsko-Pomorskiej Rady Kobiet. Gremium będzie wspierać gospodarza regionu w realizowaniu projektów w obszarach szczególnie istotnych z punktu widzenia kobiet. W uroczystości uczestniczyła wiceprzewodnicząca sejmiku Katarzyna Lubańska.

 

Ten rok w naszym regionie poświęcony jest kobietom odważnym. Reprezentujecie różne środowiska, każda z was jest na swój sposób bohaterką, kobietą odważną. Dziękuje za wasze zaangażowanie i witam na pokładzie – mówił do członkiń Rady Kobiet marszałek Piotr Całbecki.

 

W składzie gremium, działającego przy marszałku województwa znalazły się kobiety których kandydatury rekomendowały instytucje działające w regionie.

 

Skład rady

 

Rada została powołana przez zarząd województwa uchwałą z 10 stycznia tego roku. Jej zadaniem jest opiniowanie, doradzanie i inicjowanie projektów społecznych. W zakresie jej kompetencji leży także przeciwdziałanie wszelkim formom i przejawom dyskryminacji.

 

W czasie uroczystości wręczono także dwadzieścia jeden umów kujawsko-pomorskim organizacjom pozarządowym na realizację projektów adresowanych do mieszkańców regionu. Zobacz też: Konkursy grantowe dla pozarządówek

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

26 marca 2024 r.

Ostatnia aktualizacja: 27 marca 2024 r.