Aktualności

Eksponaty w Izbie Pamięci Poli Negri
Eksponaty w Izbie Pamięci Poli Negri

Konstelacje dobrych miejsc: z Lipna do Hollywood

Wśród wszystkich gwiazd konstelacji jedna świeci najjaśniej. To słynna Pola Negri z Lipna! Lipnowskie kino „Nawojka” po raz kolejny wypełniło się miłośnikami starego kina i gwiazdami srebrnego ekranu.  Już po raz dziesiąty Jubileuszowy Przegląd Twórczości Filmowej „Pola i inni” przypomniał jej imponującą karierę, talent i urodę.

 

 

Małe stare kino, na ekranie Pola Negri – gwiazda, która podbiła Hollywood, w tle rozbrzmiewa grana na żywo muzyka… To magia niemego kina, której poddali się wszyscy uczestnicy i goście 4-dniowego filmowego święta w Lipnie (2-5 czerwca).

 

Festiwal promuje twórczość filmową Poli Negri, przypominając jednocześnie dorobek i karierę innych polskich artystów, którzy odnieśli sukces poza granicami kraju. Tradycyjnie wręczone zostały statuetki „Politki”, które w tym roku otrzymali Małgorzata Zajączkowska i Daniel Olbrychski. 

 

Więcej na stronie kujawsko-pomorskie.travel tutaj. Czytaj też Kultura na weekend: Święto Województwa i Pola Negri

 

Za tydzień zaprosimy do poznawania astronomicznych atrakcji regionu i na Astrofestiwal w Bydgoszczy.

 

Konstelacje dobrych miejsc” – w każdy weekend razem z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną zapraszamy do odkrywania kolejnych zakątków naszego regionu i tworzenia własnej konstelacji podróży! Zachęcamy do poznawania miejsc znanych, wielokrotnie nagradzanych w plebiscytach i konkursach. Poprowadzimy Was także w tajemnicze i urokliwe zakamarki. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi – ich niesamowitym pasjom i umiejętnościom turystyka w naszym województwie nieustannie się rozwija i wciąż zaskakuje nowymi atrakcjami. Połącz wybrane miejsca we własne niepowtarzalne szlaki, przemierzaj nieodkryte ścieżki i poznawaj z nami Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc.

 

Kampania ,,Konstelacje dobrych miejsc” Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej została wyróżniona medalem Medal Mercurius Gedanensis podczas targów turystycznych Free Time Festival, które odbyły się 2 i 3 kwietnia w Gdańsku. Na tych samych targach Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna otrzymała również nagrodę najatrakcyjniejsze stoisko. Więcej tutaj

 

Fot. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna


Opracowanie: Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

3 czerwca 2016

ostatnia aktualizacja: 6 czerwca 2016 r.

Izba Pamięci Poli NegriBulwar Poli Negri w LipnieEksponaty w Izbie Pamięci Poli NegriIzba Pamięci Poli NegriKino Nawojka