Aktualności

Bydgoszcz-miasto związane z wodą
Bydgoszcz-miasto związane z wodą

Konstelacje dobrych miejsc: miasto związane z wodą

Ster na Bydgoszcz! to tytuł wiodącego bydgoskiego wydarzenia, ale też dobre hasło na wakacyjną wyprawę do miasta od wieków związanego z wodą. Brda, Kanał Bydgoski i Górnonotecki – zwane Bydgoskim Węzłem Wodnym tworzą doskonałą trasę dla wodniaków. Nabrzeże Brdy i tereny nad starą częścią Kanału Bydgoskiego są dla bydgoszczan i turystów idealnym miejscem spacerów i aktywnego wypoczynku – służąc głównie amatorom biegania i jazdy rowerem. Na ścieżce dydaktycznej wzdłuż Plant można znaleźć wiele osobliwości przyrody, w tym różne gatunki ptactwa wodnego. Przyjezdnych zadziwia fakt, że ta niezwykła, zielona enklawa spokoju znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum 360-tysięcznego miasta. Warto także popłynąć Bydgoskim Tramwajem Wodnym czy zobaczyć jeden z nielicznych w Europie torów kajakarstwa górskiego.

 

 

Dobrym pretekstem do odwiedzenia Bydgoszczy są liczne wydarzenia wpisane w IX Festiwal Wodny „Ster na Bydgoszcz”. Trwająca od 17 do 19 czerwca impreza  to wielkie święto wodniaków, łączące świat żeglarzy, podróżników, artystów i wszystkich amatorów wodnych przygód. Wśród atrakcji organizowanej na Wyspie Młyńskiej imprezy między innymi: parada jednostek pływających, koncerty na wodzie, wyścigi „łodzi butelkowych”, koncerty szantowe, koncerty gwiazd, warsztaty i wystawy.

 

Więcej na stronie kujawsko-pomorskie.travel

 

W przyszłym tygodniu zaprosimy do poznania smaków Doliny Wisły i na piknik ,,Niech Cię Zakole – Poznaj Smak Doliny Wisły”.

 

Konstelacje dobrych miejsc” – w każdy weekend razem z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną zapraszamy do odkrywania kolejnych zakątków naszego regionu i tworzenia własnej konstelacji podróży! Zachęcamy do poznawania miejsc znanych, wielokrotnie nagradzanych w plebiscytach i konkursach. Poprowadzimy Was także w tajemnicze i urokliwe zakamarki. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi – ich niesamowitym pasjom i umiejętnościom turystyka w naszym województwie nieustannie się rozwija i wciąż zaskakuje nowymi atrakcjami. Połącz wybrane miejsca we własne niepowtarzalne szlaki, przemierzaj nieodkryte ścieżki i poznawaj z nami Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc.

 

Kampania ,,Konstelacje dobrych miejsc” Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej została wyróżniona medalem Medal Mercurius Gedanensis podczas targów turystycznych Free Time Festival, które odbyły się 2 i 3 kwietnia w Gdańsku. Na tych samych targach Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna otrzymała również nagrodę najatrakcyjniejsze stoisko. Więcej tutaj

 

Autor zdjęć: Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

 


Opracowanie: Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

17 czerwca 2016 r.

 

Ster na Bydgoszcz 2015Ster na Bydgoszcz 2015Ster na Bydgoszcz 2015Ster na Bydgoszcz 2015Bydgoska taksówka wodnaBydgoszcz-miasto związane z wodąKanał BydgoskiKanał BydgoskiPrzystań BydgoszczSter na Bydgoszcz 2015Wenecja Bydgoska